Příjmený večer u sledování podrobné on-line reportáže z odvetného zápasu 3. předkola Evropské ligy, ve kterém se utká Sigma Olomouc se skotským Aberdeenem. Utkání začne na Andrově stadionu ve 20 hodin.
Fotbalistům domácí Olomouce se podařilo v prvním zápase na skotské půdě zvítězit 5:1 a do dnešní odvety si tak vytvořili pozici více než pohodlnou. K tomu, aby do 4. předkola Evropské ligy postoupil Aberdeen, by Olomouc musela prohrát 5:0, na udržení naděje na postup by skotský tým případně potřeboval výhru o čtyři góly od stavu 5:1. Proti Aberdeenu stojí i historie - skotský tým na českém území ještě nezvítězil.
Trenér Psotka udělal oproti zápasu ve Skotsku v základní sestavě Olomouce jednu změnu - Otepku, který zůstal pouze na lavičce náhrádníků, nahradil Kaščákem.
Dnešní utkání bude řídit trojice německých sudích: jako hlavní Michael Weiner, na čarách Kadach a Grudzinski.
Hráči obou týmů už jsou na trávníku, domácí Olomouc nastupuje v modrých dresech, Aberdeen bude hrát v červeném. Do výkopu zbývá několik desítek vteřin.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Aberdeen
Výkop obstarali fotbalisté Aberdeenu.
1
Hned v první minutě utkání zahrával Aberdeen standardní situaci. Míč kroutil k zadní tyči Drobiszovy brány Mulgrew, centr byl ale přetažený, pokutové území přelétl.
3
Fotbalisté Olomouce zahrávali první rohový kop: z levé strany poslal míč před bránu Bajer, v pokutovém území se snažil hlavičkovat Dreksa, obránci skotského týmu mu ale příliš prostoru neposkytli.
4
Po pravé straně se probíjel hostující Mackie, míč si ale nakonec ukopnul do zámezí.
5
Góly
Tomáš Janotka (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Aberdeen 1:0
Fotbalisté Olomouce se rychle ujímají vedení! Skvělou práci odvedl Petr, který přesprintoval dva obránce a v pádu vystřelil do gólmana Langfielda. Tomu se míč podařilo vyrazit se štěstím pouze na tyč, odkud ho do sítě pohodlně uklidil Janotka.
8
Fotbalisté Aberdeenu drželi Olomouc před svou bránou a do pokutového území s míčem pronikl Maquire, vystřelil ale přímo doprostřed brány a Drobisz jeho pokus vyrazil.
9
Důležité
Velká šance Aberdeenu! Na zadní tyči si na přetažený centr nabíhal stoper Considine, ale zblízka olomouckou branku minul.
11
U levé postranní čáry byl faulován domácí Hořava, následný centr ze standardní situace byl ale z pokutového území Aberdeenu odvrácen.
13
Důležité
V pokutovém území byl po přihrávce od Hořavy faulován Janotka a Olomouc bude kopat penaltu!
14
Góly
Marek Kaščák (Olomouc) proměnil pokutový kop. Olomouc - Aberdeen 2:0
Olomoucký záložník proměnil pokutový kop s jistotou k Langfieldově pravé tyči, přesně na opačnou stranu, než šel gólman.
16
Dlouhý nákop skotského mužstva odvrátil před šestnáctkou Olomouce její útočník Hubník.
18
Aberdeen zahrával rohový kop z pravé strany, Mulgrew kroutil míč k zadní tyči, ve vzduchu ale dobře zasáhl brankář Drobisz, který míč vyboxoval. Navíc byl odpískán útočný faul.
19
Z pětadvaceti metrů vyzkoušel pozornost skotského brankáře domácí záložník Onofrej, jeho střela však mířila pouze doprostřed brány a Langfield si ji pohlídal.
20
Další střelecký pokus Olomouce: záložník Hořava si sbíhal k pokutovému území z pravé strany a metr před hranicí vápna vystřelil. Jeho zblokovaný pokus gólman Langfield skokem ke své levé tyči kryl.
22
Janotka přišel na vlastní polovině o míč a směrem k olomoucké bráně tak mohl postupovat Aluko, jeho slabou střelu ale s přehledem chytil gólman Drobisz.
25
Dlouhý nákop na polovinu Aberdeenu z hloubi pole sklepával Hubník na rozběhnutého Petra, míč ale šel mladému útočníkovi na paty.
26
Rohový kop Aberdeenu z levé strany: před bránou Olomouce si na míč vyskakoval Miller, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad a navíc mu byl odpískán útočný faul.
28
Fotbalisté Olomouce hrají v pohodě a už jen totální kolaps by je připravil o postup do do 4. předkola Evropské ligy. Aberdeen by musel nastřílet šest gólů.
30
Po nepřesnosti v rozehrávce Aberdeenu se míče zmocnil Bajer a rychle se hnal proti dvěma obráncům, kteří ho museli zastavit nedovoleně.
31
Po dalším faulu na domácí fotbalisty zahrávala Olomouc standardní situaci z levé strany. K míči se postavil Bajer, jeho centr byl ale z pokutového území odvrácen.
34
Přímý kop Olomouce z pětadvaceti metrů. K míči se postavil Onofrej a vystřelil prudce po zemi, jeho pokus se ale nedostal dále než ke zdi postavené z hráčů skotského týmu.
35
Pěkným obloučkem vysunul Maquire do pokutového území Millera, skotský útočník se ale vůbec nedostal do střelecké pozice a z domácího vápna byl vytlačen.
38
Fotbalisté skotského týmu ztratili míč na vlastní polovině a dostal se k němu Hořava. Domácí záložník měl dostatek prostoru a dvacet metrů od brány si míč srovnal na pravačku, na poslední chvíli mu ale do střely skočil jeden z bránících Skotů a Hořavův prudký pokus tak skončil vysoko nad.
39
Z následného rohového kopu z levé strany se domácím nic vytěžit nepodařilo.
40
Velmi důrazně si u levé postranní čáry na vlastní polovině počínal Onofrej, míč ale vybojoval.
42
Dlouhý nákop z vlastní poloviny prodlužoval domácí útočník Hubník hlavou na rozběhnutého Petra, toho stíhali dva obránci a nakonec ho odzbrojil až brankář Langfield, který byl u míče o zlomek vteřiny dříve a skočil mu pod nohy.
43
Fotbalisté Aberdeenu zakombinovali před šestnáctkou Olomouce, vtipnou přihrávku ze zálohy však nepochopil útočník Miller.
45
Góly
Michal Hubník (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Aberdeen 3:0
Po centru od Dreksy vlétl Hubník do souboje s nedůrazným Fosterem, hlavou si sklepnul míč, dokázal si obhodit i brankáře a nakonec uklidil míč do odkryté brány Aberdeenu. Pěkná fotbalová akce!
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Aberdeen
46
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Tomáš Hořava, nahradil ho Michal Ordoš.
47
Nový muž na hřišti Ordoš se hned ocitl v gólové šanci! Neobsazen si vyskočil na centr z levé strany od Petra a pokusil se přehodit brankáře, který s ním šel do souboje. Ordošův pokus přeletěl břevno brány Aberdeenu.
48
Důležité
Fotbalisté Olomouce budou kopat druhou penaltu! Brankář Langfield se vrhnul pod nohy Petrovi a domácí útočník v souboji upadl.
49
Karty
Žlutou kartu dostal Jamie Langfield (Aberdeen)
za zmíněný penaltový zákrok.
49
Důležité
Ordoš pokutový kop neproměnil, brankář Langfield jeho pokus k levé tyči vyrazil na rohový kop.
52
Na dlouhý nákop skotského týmu na polovinu Olomouce žádný z útočníků nereagoval, míč tak mohl sebrat brankář Drobisz.
54
Faulem se na půlící čáře provinil hostující Duff, který musel zastavit Ordoše. Olomoucký útočník přebíral rychlou přihrávku od Škerleho.
56
Po přihrávce od Bajera přebral míč zády k bráně domácí Ordoš, otočil se, podíval se a levačkou vystřelil doprostřed brány Aberdeenu. Brankář Langfield míč vyboxoval zpět do pole.
58
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Pavel Šultes.
59
U levé postranní čáry se dokázal uvolnit hostující Aluko, jeho centr byl sražen za brankovou čářu, Aberdeen bude kopat rohový kop.
60
Důležité
Rohový kop se Aberdeenu vůbec nepovedl. Domácí se po něm dostali do rychlého protiútoku, v jednu chvíli šli na dva obránce dokonce v pěti. Olomoučtí brejk vůbec nezahráli špatně, na konci akce byla přihrávka do vápna na volného Šultese, jeho přízemní střelu ale nohou vykopl brankář Langfield.
63
Hostující Aluko vypálil z dálky vysoko nad Drobiszovu bránu. Vpředu byl mezi čtyřmi bránícími hráči úplně sám.
65
Počet diváků 7 405 (59 % z kapacity 12 541)
66
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Michal Hubník, nahradil ho Rudolf Otepka.
67
Střídající Šultes se dokázal uvolnit na levé straně pokutového území a zpoza obránce se pokusil o střelu, jeho pokus byl prudký, ale přesností vůbec neoplýval.
69
V akci opět domácí Šultes: tentokrát si vyskočil nejvýše na centr z rohového kopu, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad.
72
Aberdeenu to dopředu vůbec nejde. Když už se hosté dostanou s míčem na polovinu Olomouce, ještě před šestnáctkou je o něj připraví důrazní domácí obránci. Případně míč Skotové odevzdají po nějaké nepřesnosti.
74
Fotbalisté Olomouce kombinovali na polovině Aberdeenu až se míč dostal dozadu ke Kaščákovi. Olomoucký kapitán měl dostatek prostoru a z velké dálky vypálil, jeho prudká střela levačkou přeletěla nad břevnem Langfieldovy brány.
76
Fotbalisté Aberdeenu teď sice na chvíli uzavřeli Olomouc na vlastní polovině, do pokutového území se ale dostat nedokázali, kombinace vázla. Jejich snažení na polovině domácích ukončil až dlouhý centr do vápna, kde ovšem žádný útočník v červeném nebyl.
78
Karty
Žlutou kartu dostal Richard Foster (Aberdeen)
79
Domácí Janotka se u pravého rohového praporku elegantně zbavil obránce a přihrál míč do vápna Rossimu. Ten měl dostatek prostoru, potáhl si míč a z úhlu zpoza obránce vystřelil, jeho prudký pokus ale mířil pouze do boční sítě brány Aberdeenu.
81
Důležité
Domácí Janotka běžel s míčem z pravé strany do středu hřiště, dokázal přejít přes Mulgrewa a z dvaceti metrů nebezpečně vypálil. Jeho rána byla tečována a nechybělo mnoho, aby míč skončil u levé tyče v bráně skotského celku!
83
Na půlící čáře byl Mulgrewem zezadu faulován Ordoš.
84
Důležité
Pěkná akce domácího Šultese! Střídající útočník vybojoval míč u levé postranní čáry a přes dva obránce se dostal až do pokutového území. Obtěžován dotírajícími obránci nespadl, srovnal si míč na pravačku a vypálil prudce těsně vedle levé Langfieldovy tyče!
85
Střídání
Střídání: Aberdeen: ze hřiště odešel Christopher Maquire, nahradil ho . Megginson.
87
U pravé postranní čáry byl s míčem Janotka a dobře viděl Rossiho, který mu nabíhal u zadní tyče brány Aberdeenu. Janotkův centr byl však na Rossiho příliš dlouhý.
89
Další střela domácího Šultese. Tomu míč posunul do levého roku pokutového území Bajer, ani tato Šultesova střela se však neujala. Míč skončil skotskému brankáři v náruči.
90
Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty.
90
Olomouc dostala v závěru utkání Aberdeen pod tlak, zápas se dohrává na polovině skotského celku za mohutného skandování olomouckého publika.
90
Domácí fotbalisté si přihrávají na vlastní polovině a vychutnávají si potlesk ochozů.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.

Sestavy a rozestavení

SK Sigma Olomouc Olomouc (3-5-1)

18 Drobisz
Drobisz
o hráči
3 Dreksa
Dreksa
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
Onofrej
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
Kaščák
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
46. min Ordoš o hráči
16 Bajer
Bajer
o hráči
10 Hubník
Hubník
o hráči
66. min Otepka o hráči
22 Petr
Petr
o hráči
58. min Šultes o hráči

Aberdeen (4-4-2)

Langfield
o hráči
3 Foster
Foster
o hráči
16 Duff
Duff
o hráči
Considine
o hráči
Mulgrew
o hráči
10 Mackie
Mackie
o hráči
8 Kerr
Kerr
o hráči
McDonald
o hráči
11 Aluko
Aluko
o hráči
Maquire
o hráči
85. min Megginson o hráči
9 Miller
Miller
o hráči

Rozhodčí: Weiner - Kadach, Grudzinski
Počet diváků: 7 405 (59 % z kapacity 12 541)