Dobrý podvečer z Teplic, vítáme vás u on-line reportáže z odvety semifinále Poháru ČMFS. První utkání před týdnem vyhrála Sparta 1:0. K postupu ji stačí i porážka 1:2, 2:3 atd.
Proti úvodnímu utkání sparťanský kouč Chovanec postrádá zraněné a nemocné Řepku, Kuliče a Wilfrieda. Naopak šanci od začátku dostává šestnáctiletý Kadlec. Překvapením je zařazení Vacka jen mezi náhradníky.
Teplický kouč Plíšek proti úvodnímu utkání na Letné nezařadil do sestavy Merziče, jeho místo zaujal Stožický.
Hráči obou mužstev už jsou na hrací ploše, domácí Teplice budou hrát v tradičních žlutých dresech, sparťané nastupují v rudém.
1
Začal první poločas utkání Teplice - Sparta
Výkop obstarali domácí fotbalisté.
2
Důležité
Pěknou příhrávku mezi obránce Sparty poslal domácí Mareš na bosenského útočníka Mahmutoviče, proti kterému musel zblízka zasahovat gólman Blažek.
3
Gólman Sparty musel být po předchozí šanci a střetu s Mahmutovičem ošetřován, vypadá to ale, že v zápase bude pokračovat.
5
Sparťané kombinovali na levé straně a do vápna se pokoušel prodrat Berger. Klička mu nevyšla, k míči se ale ještě dostal obránce Pamič, z hranice pokutového území vystřelil hodně nepřesně.
7
Standardní situace Teplic z levé strany: na centr do vápna si vyskočil Rosa a míč se pak z jeho hlavy snášel před gólmana Blažka, před kterým se ještě pokoušel hlavičkovat Stožický. Brankář Sparty míč stáhnul ze vzduchu.
10
Z pravé strany vhazoval míč na Holendu hostující obránce Kušnír, Holendův pokus o centr byl zblokován a na přední tyči ho chytil brankář Grigar.
11
Na pravé straně se dral do útoku domácí Ljevakovič, obhodil si Pamiče, nakonec už ale nezastihl míč před brankovou čarou.
13
Po Kušnírově akci na pravé straně zahrávala Sparta rohový kop, míč ale z vápna odvrátili domácí obránci.
14
Další roh hostujícího týmu zahrával místo Bergera Zeman, ani on ale svým centrem z pravé strany nenašel před teplickou bránou spoluhráče.
15
Po souboji s Matulou ve středu hřiště zůstal ležet hostující záložník Kucka, po ošetření za postranní čarou se vrátil do hry.
16
Karty
Žlutou kartu dostal Václav Kadlec (Sparta)
za skluz na Rosu. Útočník Sparty ještě inkasoval kopanec do obličeje.
18
Na levé straně se probíjel obranou Sparty domácí Mahmutovič, odkopem do autu musel celou situaci vyřešit až stoper Huber.
20
Z pravé strany centroval do šestnáctky domácích aktivní Kušnír, ale jeho pokus byl odvrácen. Šance pro rychlý protiútok se poté naskytla Vachouškovi, ale zkazil přihrávku na Mahmutoviče.
22
Na hrudi zpracoval centr z hloubi pole Holenda na levé straně Zemanovi, který se pokusil vysunout Pamiče. Chorvatský obránce ale u levého rohového praporku už míč nestihl.
24
Po pravé straně se do vápna probíjel domácí Mahmutovič a obhodil si Hubníka, který se ho snažil rukou zastavit. Teplický útočník upadl až v pokutovém území a penalty se domácí publikum dožadovalo marně.
27
Na zadní tyče Blažkovy brány vyhrál hlavičkový souboj Mahmutovič a posouval míč na neobsazeného Ljevakoviče, ten si míč ve výhodně pozici ale zpracovat nedokázal.
28
Karty
Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Sparta)
31
Sparťané teď uzamkli domácí fotbalisty na obranné polovině. Kucka vybojoval rohový kop, po kterém se na zadní tyči nedomluvili nabíhající Huber a Hubník. K míči se však ještě dokázal dostat Zeman, naběhl si po levé straně a nadýchaným centrem hledal spoluhráče před bránou, ani tentokrát se ale k hlavičce hosté nedostali.
34
Před brankářem Blažkem prodlužoval hlavou centr domácí Lukáš, žádné další spoluhráče ale ve vápně už neměl.
35
Důležité
Teplice se draly do protiútoku, u míče byl Mareš. Sparťané se dokázali včas vrátit, Mareše ale od míče neodzbrojili. Domácí útočník nakonec tvrdě vystřelil z rohu vápna a Blažek měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil akrobaticky na rohový kop.
37
Karty
Žlutou kartu dostal Vlastimil Stožický (Teplice)
za taktický faul na polovině hřiště na pronikajícího Kucku.
39
Na zemi zůstal ležet po vzdušném souboji hostující Berger, dostal loktem od Matuly.
41
Dlouhou přihrávkou se snažil Holendu vysunout sparťan Berger, u míče byl ale blíže Rosa. Přesto se Holendovi podařilo vybojovat rohový kop, z toho ale hosté nezahrozili.
43
Teplice zahrávaly standardní situaci z dvaatřiceti metrů, do míče se opřel Klein a jeho rána, kterou hosté zblokovali ve zdi, skončila v náruči hostujícího brankáře Blažka.
44
Po krátké kombinaci s Bergerem se o zakončení pokusil hostující Kadlec, neměl ale příliš času a z nevýhodné pozice nakonec bránu Teplic vysoko přestřelil.
45
V prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.
45
Domácí Ljevakovič šikovně pronikl po levé straně hřiště, nepovedl se mu ale centr, který hosté zblokovali do autu. Ten rozehráli domácí nakrátko a následný další centr Teplic před bránu si ze vzduchu stáhnul Blažek.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Sparta
48
Po vzájemném souboji leží na hřišti Hubník s Ljevakovičem, kteří se ve snaze zasáhnout míč střetli hlavami.
49
Po krátkém ošetření na hrací ploše byli oba hráči odvedeni za postranní čáru.
51
Po rychlém přenesení hry centroval z pravé strany domácí Stožický, na přední tyči ale míč chytil sparťanský brankář Blažek.
52
Hostující stoper Hubník už je na hřišti, Mahmutovič se vrátí s ovázanou hlavou.
52
Počet diváků 3 943 (22 % z kapacity 18 221)
53
Rychlá akce Teplic: Ljevakovič přihrál do útoku Mahmutovičovi, který se akorát vrátil po ošetření. Bosenský útočník byl Pamičem vytěsněn ze střeleckého úhlu a sparťanskou bránu nakonec netrefil.
55
Důležité
Na přední tyči teplické brány vyhrál si na Kuckův centr z pravé strany nabíhal Holenda, hlídán Lukášem se nakonec dostal ke hlavičce, ale Grigar míč ztlumil a nakonec chytil.
58
Sparťané vyrazili do protiútoku, který táhl na levé straně Zeman. Akci zbrzdil, ale míč se ještě dostal k Bergerovi, který byl v dobré střelecké pozici. Zvolil ale přihrávku doprava na paty Kuckovi, ten už míč zpátky nevybojoval.
60
Teplický útočník Mahmutovič se na levé straně po narážečce s Vachouškem dostal přes bránícího Kušníra a Hubera do pokutového území, tam míč nakonec zastavil Kladrubský.
61
Důležité
Rychlý brejk Sparty! Dlouhým centrem přenesl hru doleva na Bergera slovenský záložník Kucka, kapitán Sparty měl dost času a nakonec míč z hranice pokutového území napálil levačkou těsně nad spojnici břevna a tyče Grigarovy brány.
61
Prohlédněte si momentky ze semifinálového zápasu Teplice - Sparta. Aby se vám fotogalerie v prostoru pod sestavami objevila, stiskněte F5.
64
Hostující Zeman zbytečně ztatil míč v souboji s Ljevakovičem, kterého nakonec musel faulovat. Následný centr ze standardní situace odvrátil před Rosou Kucka.
66
Důležité
Sparťané se dostali do pokutového území Teplic, odkud nemohli dlouho domácí dlouho míč odkopnout. Míč se tak dostal na hranici vápna ke Kladrubskému, jehož tvrdá střela těsně minula levou tyč Grigarovy brány!
67
Karty
Žlutou kartu dostal Martin Zeman (Sparta)
Sparťanský záložník bránil Vidličkovi ve vhazování.
68
Po střetu s teplickým obráncem Rosou je za postranní čárou ošetřován sparťanský útočník Holenda.
70
Po levé straně zatáhl míč hostující Kadlec a vracel ho na hranici pokutového území Bergerovi. Ten si míč dokázal dobře pokrýt a následně odcentrovat ke bližší tyči, kam ještě natahoval nohu Kadlec, ale k ohrožení branky Teplic to nevedlo.
72
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jan Holenda, nahradil ho Miroslav Matušovič.
73
Střídání
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Štěpán Vachoušek, nahradil ho Pavel Verbíř.
74
Na dlouhý centr si na zadní tyči Blažkovy brány naskakoval Matula, míč dokázal ale pouze sklepnout k brankáři Sparty.
75
Sparta se dostala do rychlého brejku, míč dostal do pokutového území mladý Kadlec, místo přihrávky ale zvolil individuální průnik přes dva obránce a o míč přišel.
75
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Martin Zeman, nahradil ho Juraj Piroska.
76
Střídající domácí Verbíř na pravé straně obehrál Matušoviče a posílal míč podél lajny na Mahmutoviče, ten byl však pokrytý.
78
Domácí útočník Mareš vybojoval na pravé straně rohový kop, který zahrával Verbíř. Na přetažený centr si nejvýše vyskočil Rosa, hlavičkoval tvrdě, ale nepřesně.
79
Po Pamičově faulu na Verbíře u pravého rohového praporku zahrával teplický veterán zkrácený roh, ani z této standardní situace ale domácí neudeřili.
81
Sparťanský brankář Blažek si ze vzduchu stáhnul prudký Vidličkův centr z pravé strany.
82
Střídání
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Vlastimil Stožický, nahradil ho Andrej Hesek.
83
Góly
Aidin Mahmutovič (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Sparta 1:0
K bosenskému útočníkovi propadl míč poté, co se v hlavičkovém souboji nedorozuměli stopeři Hubník s Huberem a volný Mahmutovič tvrdou střelou překonal Blažka.
85
Teplice se snaží využít euforie a rozhodout o svém postupu do finále poháru druhým gólem. Po akci Verbíře museli hosté srazit míč na rohový kop.
87
Další průnik domácího Mahmutoviče! Tentokrát se protáhl mezi Pamičem a Hubníkem, dokázal se uvolnit, ale pomohl si nedovolaným zákrokem.
89
Včasným vyběhnutím a stažením centru ze standardní situace opět zasáhl gólman Sparty.
90
Důležité
Perfektně načasovanou přihrávku předložil Matušovičovi mladý hostující útočník Kadlec, záložník Sparty se ocitl tváří v tvář Grigarovi, kterého se pokoušel přelobovat. Jeho pokus se ale stočil těsně vedle levé tyče!
90
Střídání
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Admir Ljevakovič, nahradil ho Michal Doležal.
90
Obě mužstva se až do konce snaží rozhodnout utkání ve svůj prospěch, nechtějí se spoléhat na pokutové kopy.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 1:0.
91
Zahrávají se pokutové kopy. Teplice - Sparta
91
Góly
Juraj Kucka (Sparta) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Kucka vystřelil po zemi k tyči, Grigar šel na druhou stranu.
91
Góly
Milan Matula (Teplice) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Tvrdá střela do pravého horního rohu.
91
Góly
Ondřej Kušnír (Sparta) PROMĚNIL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Střelou po zemi na opačnou stranu, než šel teplický brankář.
91
Góly
Michal Doležal (Teplice) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Střelou doprostřed brány.
91
Góly
Patrik Berger (Sparta) PROMĚNIL. 2:3 v penaltovém rozstřelu.
S dlouhým rozběhem levačkou po zemi k levé tyči Grigarovy brány.
91
Góly
Jakub Mareš (Teplice) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Gólman Blažek jeho střelu na levou stranu skoro měl.
91
Góly
Jiří Kladrubský (Sparta) PROMĚNIL. 3:4 v penaltovém rozstřelu.
S krátkým rozběhem vystřelil do pravého horního rohu.
91
Góly
Pavel Verbíř (Teplice) PROMĚNIL. 4:4 v penaltovém rozstřelu.
Jistá střela k tyči.
91
Juraj Piroska (Sparta) NEDAL. 4:4 v penaltovém rozstřelu.
Grigar šel na levou stranu a pravou rukou Piroskovu ránu vyrazil!
91
Góly
Martin Klein (Teplice) PROMĚNIL. 5:4 v penaltovém rozstřelu.
S přehledem k tyči.
100
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 1:0.
Do finále Poháru ČMFS, které se odehraje 27. května na pražském Strahově, postupují Teplice, které porazily Spartu na pokutové kopy.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot FK Teplice Teplice (4-4-2)

30 Grigar
Grigar
o hráči
Vidlička
o hráči
4 Klein
Klein
o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
22 Rosa
Rosa
o hráči
Ljevakovič
o hráči
90. min Doležal o hráči
Vachoušek
o hráči
73. min Verbíř o hráči
20 Matula
Matula
o hráči
Stožický
o hráči
82. min Hesek o hráči
19 Mareš
Mareš
o hráči
Mahmutovič
o hráči

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kušnír
o hráči
4 Huber
Huber
o hráči
Hubník
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
20 Kucka
Kucka
o hráči
Kladrubský
o hráči
8 Berger
Berger
o hráči
22 Zeman
Zeman
o hráči
75. min Piroska o hráči
14 Kadlec
Kadlec
o hráči
17 Holenda
Holenda
o hráči
72. min Matušovič o hráči

Rozhodčí: Adam - Ubias, Koval
Počet diváků: 3 943 (22 % z kapacity 18 221)

Vzájemné zápasy

2. dubna 2019 17:00Teplice–Sparta 2:2
9. prosince 2018 17:00Sparta–Teplice 0:1
12. srpna 2018 18:00Teplice–Sparta 0:4
31. března 2018 18:00Teplice–Sparta 1:1
24. září 2017 18:00Sparta–Teplice 3:0
3. prosince 2016 15:00Sparta–Teplice 2:1
7. srpna 2016 19:00Teplice–Sparta 0:0
1. května 2016 17:00Teplice–Sparta 1:1
8. listopadu 2015 19:00Sparta–Teplice 3:1
21. března 2015 20:15Sparta–Teplice 1:0
13. září 2014 20:15Teplice–Sparta 0:0
3. května 2014 20:15Teplice–Sparta 3:1
2. listopadu 2013 20:15Sparta–Teplice 2:0
26. května 2013 18:00Teplice–Sparta 0:3
17. listopadu 2012 20:15Sparta–Teplice 1:0
14. dubna 2012 15:50Sparta–Teplice 2:2
24. října 2011 18:30Teplice–Sparta 0:1
2. května 2011 19:00Teplice–Sparta 2:2
16. října 2010 18:20Sparta–Teplice 0:2
15. května 2010 17:30Sparta–Teplice 1:0
24. července 2009 19:00Teplice–Sparta 0:0
13. května 2009 18:00Teplice–Sparta 1:0
7. května 2009 18:00Sparta–Teplice 1:0
23. března 2009 17:15Teplice–Sparta 0:0
22. září 2008 17:15Sparta–Teplice 0:0
10. března 2008 17:15Sparta–Teplice 1:0
16. září 2007 19:15Teplice–Sparta 2:1
14. dubna 2007 14:30Sparta–Teplice 2:1
18. září 2006 17:15Teplice–Sparta 1:1
25. března 2006 14:25Sparta–Teplice 0:0
2. října 2005 20:00Teplice–Sparta 2:1
28. května 2005 14:25Sparta–Teplice 1:2
27. listopadu 2004 14:25Teplice–Sparta 0:0
30. listopadu 2003 15:30Sparta–Teplice 3:0
26. července 2003 14:25Teplice–Sparta 1:1
15. února 2003 14:25Teplice–Sparta 1:0
24. července 2002 16:30Sparta–Teplice 1:0
20. dubna 2002 17:00Sparta–Teplice 2:3
26. října 2001 16:30Teplice–Sparta 0:1
18. května 2001 16:30Teplice–Sparta 2:3
11. listopadu 2000 20:00Sparta–Teplice 2:1