Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobrý večer, vítáme vás u on-line reportáže z utkání základní skupiny Poháru UEFA, v Toulouse nastoupí Sparta.
Sparťanský kouč dal důvěru stejné sestavě, která se postarala o nedělní ligové vítězsví v Mostě 5:0. Na lavičce je Pavel Horváth, který se nedávno podrobil operaci třísel.
Fotbalisté obou týmů přicházejí na trávník. Sparťané v tradičních rudých dresech, hráči domácího Toulouse v modrobílé kombinaci.
1
Začal první poločas utkání Toulouse - Sparta
1
Výkop měli domácí.
1
Ještě neuběhla ani minuta a domácí Toulouse se málem dostalo do slibné šance. Po malé domů gólman Grigar dlouho váhal s odkopem, až se k němu dostal útočník Elmander. Grigar ale nakonec odpálil míč od bezpečí.
3
Sparťan Rezek se snažil kolmou přihrávkou najít Kuliče, ale poslal mu míč na paty. Domácí se ubránili dlouhým odkopem.
4
Toulouse zahrávalo standardní situaci, ale nic z přímého kopu nevytěžilo. Útočník Dieuze byl v ofsajdu.
5
Mansare ve sprinterském souboji u postranní čáry předběhl letenského kapitána Pospěcha, ale jeho centr z levé strany před branku byl hodně nepřesný a skončil v zámezí.
7
Nehraje se. V pokutovém území Sparty se při hlavičkovém souboji srazili Limberský a Cesar. Domácí fotbalista je lehce otřesený.
9
Domácí fotbalisté jsou v úvodu zápasu o něco aktivnější než Sparta. Častěji mají míč pod kontrolou, víc se tlačí do útočení. I když k přímému ohrožení branky se zatím nedostali.
10
Po přihrávce za sparťanskou obranu zasahoval Řepka, který se stihl vrátit a odkopem do zámezí ukončil útočnou akci domácích.
11
Při dalším ofenzivním výpadu Toulouse posílal dlouhý pas z pravé strnay Cesar, ale míč proletěl ven ze hřiště.
12
Sparťanský záložník Kladrubský chyboval ve středu hřiště, na vlastní polovině lacino přišel o míč a do útoku mohl postupoval Mansare. Na poslední chvíli kousek před pokutovým územím ho odzbrojil Pospěch.
14
Důležité Góly Johan Elmander (Toulouse) vstřelil gól. Toulouse - Sparta 1:0
Z první přímé střely na branku padl gól! Z pravé strany téměř z poloviny hřiště centroval Cesar, před brankou míč lehounce tečoval Elmander a míč zapadl k tyči. Řepka do souboje přišel pozdě.
17
I po vedoucím gólu jsou domácí stále aktivní. Mansare převzal míč ve středu hřiště, protáhl se až k pokutovému území, pak si ale míč příliš předkopl a byl u něj dřív gólman Grigar.
19
Toulouse zahrávalo první roh, prudký centr do pokutového území ohlavičkoval Kadlec.
21
Letenští sice drželi chvílí míč pod kontrolou, ale daleko od branky Toulouse. Přihrávky často mířily dozadu. A když už se Kisel rozhodl pro kličku protihráči, hned o míč přišel.
22
Matušovič zahrával přímý kop, levačkou centroval před branku, ale domácí se lehce ubránili a míč odhlavičkovali pryč z pokutového území.
23
Mezi stopery Toulouse si naběhl Slepička, ale těsně před ním míč odhlavičkoval Congre.
24
Přímý kop Sparty z poloviny hřiště. Limberský přenesl hru na pravou stranu, ale jeho pas Pospěch na hřišti nestihl, ač sprintoval až k rohovému praporku.
25
Po Kadlecově faulu budou domácí zahrávat přímý kop z dvaceti metrů.
26
Důležité Mansare pálil technicky levačkou, míč poslal kolem zdi, ale střele chyběla razance a gólman Grigar ji lapil do rukavic.
27
Důležité Poprvé zahrozila i Sparta. Kladrubský převzal pár metrů před pokutovým územím Toulouse zpětnou přihrávku, míč si pravačkou lehce posunul a pak stejnou nohou prudce vypálil. Gólman Douchez míč vyrazil.
29
Elmander, střelec zatím jediného gólu, se šikovně protáhl mezi dvěma sparťany, chtěl přihrát do strany Cesarovi, ten však jeho úmysl nepochopil a zůstal stát.
31
Sparťané se teď sami dvakrát připravili o nadějnou pozici. Nejprve při rychlém protiútoku Kisel pokazil přihrávku, potom se nechal o míč snadno obrat Rezek.
34
Sudí odpískal faul domácího Ilungy u postranní čáry, k rozehrání přímého kopu z pravé strany se postavil Matušovič. Levačkou poslal centr před branku, pro míč si ale došel gólman Douchez a bezpečně ho stáhl ze vzduchu.
35
Slepičkův střelecký pokus z dálky chytál brankář Douchez. Sparťané se dostávali do protiútoku, který ale domácí ještě před pokutovým územím zastavili. Odražený míč získal Slepička a hned vypálil. Ale střela nebyla prudká ani přesná.
36
Důležité Krásná rána letenského záložníka Kisela jen o kousek minula horní roh branky Toulouse! Sparťanský středopolař napálil míč asi pět metrů před pokutovým územím, rána se točila k tyči, ale nakonec prosvištěla těsně vedle.
37
Rezek vybojoval pro Spartu první roh.
38
Matušovičův centr bezpečně chytá brankář Douchez.
40
Domácí útočník Elmander uklouzl po míči a poranil si kotník. Chvíli nehrál a jen klečel na trávníku. Teď už ale pokračuje ve hře.
42
Z pětatřiceti metrů střílel Kisel, tentokrát hodně nepřesně. Daleko od branky zachytil odražený míč a hned ho zkoušel vyslat na branku.
43
Tentokrát už míč na branku Toulouse letěl. Do středu hřiště si seběhl Limberský, vystřelil po zemi, stoper Arribage si nechal míč proklouznout mezi nohama, ale gólman Douchez se k tyči vrhl včas a střelu chytil.
44
Důležité Gólman Grigar už podruhé v zápase notně otálel s odkopem a tentokrát se mu to málem vymstihlo. Elmander už byl u něj tak blízko, že odkop tečoval a Mansare sražený míč pohotově vracel na branku. Naštěstí pro Spartu ji netrefil.
45
po pravé straně unikl Elmander, poslal do šestnáctky střílenou přihrávku, kterou ale zachytil Grigar.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Druhý poločas začne se zpožděním. V brance, kam teď půjde chytat domácí gólman Douchez, je v jednom místě vytržená síť. Rozhodčí ukazuje, že je zapotřebí ji upevnit. Obě mužstva už jsou mezitím na hřišti.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Toulouse - Sparta
47
Důležité Obrovskou chybu udělal stoper Řepka, doslova odevzdal míč soupeři, když na vlastní polovině pokazil přihrávku. Fotbalisté Toulouse okamžitě spěchali do protiútoku, Mansarův střílený centr z levé strany chytil Grigar.
48
Důležité Hned vzápětí se kolem Řepky prohnal Elmander, seběhl si na přihrávku za obranu, dostal se až před Grigara, šikovně ho obhodil, ale branku těsně minul. Míč se vytočil od zvdálenější tyče do pole.
49
Poprvé v druhém poločase se dostala k pokutovému území soupeře také Sparta, ale Pospěchův měkký centr proletěl pokutovým územím, nikdo na něj nenaběhl.
50
Akci hostů přerušuje rozhodčí pro Rezkův ofsajd.
51
Tentokrát už Řepka zasáhl jistě, hlavou odvrátil centr, který by jinak letěl na volného útočníka Elmandera.
52
Na levé straně dlouho kličkoval Mansare, ale Pospěcha neoklamal. Přes sparťanského kapitána do pokutového území nepřešel.
53
Zmatky ve sparťanském pokutovém území. Elmander zachytil míč, kličkoval, kličkoval, ale nakonec ho Řepka vytlačil mimo hřiště.
55
Druhý poločas má zatím jednoznačný průběh. Domácí jsou důraznější a o hodně nebezpečnější. Navíc jim hodně pomáhají chyby sparťanů.
55
Karty Žlutou kartu dostal Dominique Arribage (Toulouse)
56
Matušovičův centr z přímého kopu před nabíhajícím Řepkou chytá jistě do rukavic gólman Douchez.
57
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Miroslav Slepička, nahradil ho Libor Došek.
59
Sparťané se po sérii přihrávek dostali před pokutové území Toulouse, hra se přenesla na pravou stranu, odkud centroval Pospěch. Míč však lehce lapil brankář Douchez.
61
Důležité Francouzský tým mohl zvýšit vedení. Po Cesarově centru z pravé strany zůstal u vzdálenější tyče nepokrytý Mansare, ale levačkou zblízka bez přípravy pálil vysoko nad.
63
Letenští se na chvíli usadili před šestnáctkou Toulouse. Nejprve kličkoval Rezek, potom si hledal prostor pro střelu Kladrubský. Potom dva centry mířily na střídajícího útočníka Doška, jednou se dokonce dostal k zakončeníj, ale trefil jen obránce Arribageho.
64
Důležité Rychlá a nebezpečná akce domácích! Cesar poslal kolmou přihrávku dopředu na Elmandra, ten ji na hranici pokutového území převzal a okamžitě tvrdě vypálil. Gólman Grigar vyrazil na roh.
65
Důležité Po Matušovičově centru z levé strany se ocitl ve velké šanci Došek. u vzdálenější tyče se dostal k hlavičce, ale míč trkl kousek nad břevno.
66
Střídání Střídání: Toulouse: ze hřiště odešel Johan Elmander, nahradil ho Andre Pierre Gignac.
66
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Pavel Horváth.
67
Důležité Góly Karol Kisel (Sparta) vstřelil gól. Toulouse - Sparta 1:1
Rychlý protiútok, chyba domácího obránce, a je vyrovnáno! Kulič potáhl míč středem hřiště, rozehrál na levou stranu, míč hned putoval do pokutového území, kde proklouzl Congremu mezi nohama, Kisel byl najednou sám před brankářem a pohotově střelou k tyči skóroval.
68
Důležité Góly Libor Došek (Sparta) vstřelil gól. Toulouse - Sparta 1:2
Sparťané během minuty otáčejí skóre! Kulič z pravé strany poslal ideální přihrávku podél hranice pokutového území. Došek šestnáct metrů od branky pravačkou přihrávku zpracoval, míč si pokryl tělem a pak levačkou překonal domácího gólmana.
71
Karty Žlutou kartu dostal Fodé Mansare (Toulouse)
Domácí fotbalista se snažil z úhlu prostřelit Grigara, ale nepovedlo se mu to. Při srážce s brankářem přihrál pád, chtěl penaltu, ale sudí ho potrestal za simnulování.
72
Z levé strany vystřelil nepříjemně po zemi střídající Gignac, brankář Grigar nejprve míč vyrazil jen před sebe, ale vzápětí se po něm vrhl a lapil ho do rukavic.
75
Domácí Spartu na chvíli zatlačili, do pokutového území letělo několik nebezpečných centrů, ale hosté se ubránili.
77
Karty Žlutou kartu dostal Zdeněk Pospěch (Sparta)
77
Střídání Střídání: Toulouse: ze hřiště odešel Pantxi Sirieix, nahradil ho Laurent Batlles.
78
Po Pospěchově faulu bylo v pokutovém území Sparty hodně rušno, Letenským se nepovedlo odkopnout míč. Následovala sérii hlaviček, tu Dieuzovu lapil Grigar.
79
Důležité Góly Fodé Mansare (Toulouse) vstřelil gól. Toulouse - Sparta 2:2
Velké nedorozumění v obraně Sparty. Dlouhý pas Cesara mířil do pokutového území, neatakovaný Pospěch míč hrdí sklepával brankáři Grigarovi, jenže ten reagoval na původní let míč, vyběhl mimo branku a už na Pospěchovu teč nestačil zareagovat. Dotírající Mansare pak snadno střílel do odkryté branky.
81
Domácí jsou aktivnější, víc se tlačí dopředu. Chtějí zpátky vedení, které jim Sparta během jedné minuty vzala. Hosté se v těchto momentech do útoku nedostávají.
82
Karty Žlutou kartu dostal Libor Došek (Sparta)
83
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Miroslav Matušovič, nahradil ho Martin Zeman.
84
Důležité Kladrubský na půlce hlavičkoval jen do soupeře, domácí se tak lacino dostali do protiútoku. Mansare zatáhl míč po levém křídle, pal odcentroval do pokutového území. Řepka ve skluzu míč odehrál, ale jen před pokutové území, odkud pálil Emana. Ale nad branku.
87
Důležité Góly Karol Kisel (Sparta) vstřelil gól. Toulouse - Sparta 2:3
Sparťané znovu strhávají vedení na svoji stranu! Nejprve Horváth zahrával roh, z něj ještě hosté nic nevytěžili, ale u branky soupeře zůstali. Po vhazování z levé strany se odražený míč dostal k Horváthovi, jenž technickým obloučkem zkoušel přehodit gólmana Doucheze. Míč se ale snesl na břevno, od něj se odrazil zpět do hřiště. Pohotový Kisel z pravé strany ve skluzu poslal míč křížně ke vzdálenější tyči!
88
Střídání Střídání: Toulouse: ze hřiště odešel Paulo Cesar, nahradil ho Bryan Bergougnoux.
90
Sparťané drželi míč na polovině soupeře, ale pak se provinili útočným faulem.
90
Španělský sudí nastaví čtyři minuty.
90
Děkuju za pozornost. Hezký zbytek večera.
90
Hostující gólman Grigar chytil těžký centr z levé strany.
90
Důležité Šance Toulouse: po rohovém kopu byl před Grigarem obrovský závar, ale nakonec střela jednoho z domácích hráčů letěla jen do boční sítě.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:3.

Sestavy a rozestavení

Toulouse (4-4-2)

16 Douchez
Douchez
o hráči
13 Ebondo
Ebondo
o hráči
Arribage
o hráči
3 Congre
Congre
o hráči
24 Ilunga
Ilunga
o hráči
15 Cesar
Cesar
o hráči
88. min Bergougnoux o hráči
14 Sirieix
Sirieix
o hráči
77. min Batlles o hráči
20 Emana
Emana
o hráči
25 Dieuze
Dieuze
o hráči
Mansare
o hráči
Elmander
o hráči
66. min Gignac o hráči

logo AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

31 Grigar
Grigar
o hráči
Pospěch
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
23 Kadlec
Kadlec
o hráči
Limberský
o hráči
12 Rezek
Rezek
o hráči
66. min Horváth o hráči
18 Kisel
Kisel
o hráči
Kladrubský
o hráči
Matušovič
o hráči
83. min Zeman o hráči
Slepička
o hráči
57. min Došek o hráči
30 Kulič
Kulič
o hráči

Rozhodčí: Gonzales - Alonso, Hernandez