Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Online reportáž
komentuje: Ondřej Trunečka

90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 2:0.
90
Střídající Hašek se prosadil na pravé straně, z hranice pokutového území vypálil po zemi ke vzdálenější tyči, ale míč branku minul jen těsně.
89
Nastavovat se budou tři minuty.

Sestavy a rozestavení

logo AC Sparta Praha Sparta (4-3-3)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Zabavník
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
23 Kadlec
Kadlec
o hráči
7 Kóňa
Kóňa
o hráči
4 Hašek
Sivok
o hráči
79. min Hašek o hráči
5 Jungr
Kolář
o hráči
77. min Jungr o hráči
Pospěch
o hráči
9 Došek
Došek
o hráči
Lustrinelli
o hráči
80. min Matušovič o hráči

logo FC Zbrojovka Brno Brno (4-4-2)

20 Lejsal
Lejsal
o hráči
Baláž
o hráči
Schuster
o hráči
22 Trousil
Trousil
o hráči
10 Siegl
Siegl
o hráči
23 Partyš
Partyš
o hráči
26 Černý
Černý
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
14 Besta
Besta
o hráči
8 Simr
Simr
o hráči
25 Mezlík
Zelenka
o hráči
59. min Mezlík o hráči

Rozhodčí: Paták - Lhoták, Pospíšil
Počet diváků: 3 016 (16 % z kapacity 19 317)

88
Pěkná střela letenského útočníka Doška. Ten se v pokutovém území otočil kolem obránce, vystřelil pravačkou a jeho pokus jen těsně přeletěl břevno.
87
Sparťané mají utkání jednoznačně pod kontrolou. V posledních okamžicích soupeři už vůbec nepůjčují míč.
86
Z dálky vystřelil Matušovič, ale pokus se mu zrovna nepovedl. Jeho rána skončila vedle branky.
85
Už tak dost prudký déšť ještě zesílil.
84
Brněnský obránce Schuster na poslední chvíli přerušil narážečku Kóni s Doškem.
82
Po dlouhé době útočný pokus hostů. Z přímého kopu nacentroval Černý, ke vzdálenější tyči si nabíhal Trousil, ale na míč nedosáhl. Hosté jinak předvádějí naprosto zoufalý výkon.
80
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Mauro Lustrinelli, nahradil ho Miroslav Matušovič.
79
Přímý kop po předchozím faulu na Pospěcha rozehrál Lustrinelli, vystřelil přímo na branku, ale míč šel asi dva metry nad břevno.
79
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Sivok, nahradil ho Martin Hašek.
78
Lustrinelli vybojoval míč pro Pospěcha, jeho akci asi deset metrů před pokutovým územím zastavil faulem Trousil.
77
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Marek Jungr.
76
Po následném přímém kopu Zabavníka vrátil Došek hlavou míč před branku, kam si naběhl Kolář, ale zblízka přestřelil.
75
Na trávníků zůstal ležet Lustrinelli, kterého fauloval Černý. Sparťanský útočník byl krátce ošetřován, ale pokračuje ve hře.
73
O střelu z dálky se pokusil i Kadlec, ale také pálil nad břevno.
72
Důležité Sparťanský útočník Došek si asi šestadvacet metrů před brankou zpracoval míč, udělal si prostor ke střele a vypálil dobře. Jeho táhlá rána šla kousek nad břevno.
71
Počet diváků 3 016 (16 % z kapacity 19 317)
70
Utkání se hraje za velmi hustého deště. Začala bouřka a nad stadionem se pořádně rozpršelo.
69
Po faulu na Mezlíka zahrávalo Brno přímý kop z třiceti metrů Siegl centroval, ale Mezlík na hranici pokutového území v hlavičkovém souboji neuspěl.
68
Po průniku Baláže podél pravé postranní čáry odcentroval Partyš, na jeho přízemní přihrávku dobře vyběhl gólman Blažek a míč lapil.
67
Další hezká rychlá akce domácích. Kolář přihrál do středu hřiště Lustrinellimu, který pronikl až k šestnáctce a rozehrál na pravou stranu Doškovi. Ten už se rozhodl zakončit, ale jeho střelu doprostřed branky snadno kryl připravený Lejsal.
65
K odraženému míči se ve sparťanské šestnáctce dostal Simr, z pravé strany vypálil pohotově bez přípravy, ale trefil jen boční síť.
63
Důležité Gólovou akci založil Lustrinelli. Po něm z levé strany odcentroval po zemi křížně Kolář, nabíhající Pospěch přihrávku minul, ale Kóňa se už u vzdálenější tyče prosadil.
63
Důležité Góly Tomáš Kóňa (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Brno 2:0
62
Karty Žlutou kartu dostal Libor Došek (Sparta)
61
Karty Žlutou kartu dostal Aleš Besta (Brno)
60
Karty Žlutou kartu dostal Jaroslav Černý (Brno)
59
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Luděk Zelenka, nahradil ho Pavel Mezlík.
58
Pokus o kombinaci v brněnském provedení. Hosté se ale ke sparťanské brance vlastně ani nepřiblížili, Partyš nepřesnou přihrávkou odevzdal míč domácím.
56
Na hranici brněnské šestnáctky měl prostor Pospěch, pokusil se zakončit z otočky, ale vystřelil jen velmi slabě.
55
Důležité Aktivní Zabavník znovu zatáhl míč po pravé straně téměř až k brankové čáře, ale ještě stihl odcentrovat a zpětnou přihrávkou hledal Pospěcha. Ale ani on nedokázal zblízka zakončit.
54
Sparťanští fotbalisté v posledních okamžicích soupeře výrazně zatlačili, ale jejich akcím chybí lepší zakončení. Sivok pálil z dálky nad, proti Lustrinellimu dobře zakročil Trousil.
52
Z hranice pokutového území vystřelil Kóňa, jeho pokus přizvedl Pavlík, ale gólman Lejsal ránu nadvakrát kryl.
50
Pěkná akce Sparty. Zabavník se prokličkoval až před pokutové území, uvolnil Koláře, který okamžitě posunul míč doprava na Doška. Jeho střela ale byla sražena na další roh a i po něm se hosté ubránili.
49
Brněnští fotbalisté se po předchozím sparťanském rohu dostali do rychlého protiútoku, který přerušil až Řepka za cenu žluté karty. Fauloval unikajícího Bestu.
49
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Řepka (Sparta)
48
Hosté se sparťanské standardní situaci snadno ubránili.
47
První útočná akce domácího týmu v druhém poločase. Kadlecův centr se snažil posunout před branku Pospěch, ale dobře zasáhl Trousil. Sparťané bude zahrávat roh.
46
Oba týmy pokračují i po přestávce ve stejných sestavách.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Brno
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Důležité V samotném závěru prvního poločasu měli sparťané obrovskou šanci, aby zvýšili náskok. Na dlouhý Kadlecův pas si naběhl Pospěch a z pravé strany vypálil tvrdě. Jeho střela ale skončila na tyči a od ní se odrazila do padajícího gólmana Lejsala. Míč naštěstí pro hosty míč zůstal pod brankářem.
45
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Přímý kop z pravé strany. Rozehrál ho domácí obránce Kadlec, ale jeho centr snadno ohlavičkoval Zelenka. Odražený míč na hranici pokutového území napálil Kolář, ale střílel vysoko nad.
44
Další Kóňův přetažený centr dolétl znovu až k Sivokovi, proti němu však tentokrát dobře zasáhla dvojice Schuster - Pavlík.
43
Došek sklepl míč před šestnáctkou pro Lustrinelliho, ten mu ho okamžitě vrátil. Došek z pravé strany pronikl do pokutového území, ale jeho střelu srazil Trousil na roh.
41
Důležité Další šance Sparty. Kadlec poslal míč do pokutového území, přihrávku si dobře seběhl Došek, ale jeho pohotový pokus u své levé tyče Lejsal chytil do náruče.
40
Karty Žlutou kartu dostal Libor Baláž (Brno)
39
Karty Žlutou kartu dostal Mauro Lustrinelli (Sparta)
38
Důležité Sparťané se ujali vedení po standardní situaci. Po rohu poslal míč do šestnáctky Kóňa, přetažený centr vrátil před branku hlavou Sivok a vypálil Zabavník. Jeho střelu ještě tečoval Lustrinelli.
38
Důležité Góly Mauro Lustrinelli (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Brno 1:0
36
Hosté zahrávali dvě standardní situace v krátkém sledu. Nejprve to byl přímý kop od pravé postranní čáry, centroval Černý, sparťané odvrátili na roh. Po něm znovu centroval Černý a domácí se tentokrát ubránili definitivně.
34
Roh rozehrál Černý, jeho centr se dostal k Trousilovi, který hlavičkoval nad břevno.
33
Brněnský záložník Besta se prosadil ve sprinterském souboji se sparťanským obráncem Zabavníkem, unikl po levém křídle, ale jeho centr srazil do zámezí Řepka. Hosté budou zahrávat roh.
31
Zabavník si udělal prostor ke střele, vypálil levačkou po zemi, ale z hranice pokutového území těsně minul tyčku Lejsalovy branky.
30
K rychlému protiútoku se už chystal vystartovat útočník hostů Simr, ale na poslední chvíli ho zastavil pomezní rozhodčí Pospíšil, který mu odmával ofsajd.
29
Obraz hry se téměř nemění. Brněnská defenzíva pracuje velmi spolehlivě a domácí tým nepouští do žádných šancí.
27
První přímá střela na branku. Do šestnáctky soupeře se dostal sparťanský útočník Došek, jeho přízemní pokus chytil jistým zákrokem připravený Lejsal.
26
Po následné standardní situaci se ke střele v brněnském pokutovém území dostal domácí fotbalista Pospěch. Jeho tvrdou ránu ale srazil Siegl.
25
Brněnský útočník Zelenka byl potrestán žlutou kartou za faul na Sivoka u půlící čáry.
25
Karty Žlutou kartu dostal Luděk Zelenka (Brno)
23
Po Sivokově přenesení hry na pravou stranu centroval do pokutového území levačkou Zabavník, ale dobře zasáhli brněnští obránci. A úspěšně si vedli i proti Doškovi s Kolářem, kteří naskakovali na odražený míč.
21
Obrana hostů zatím funguje spolehlivě. Naposledy Schuster odhlavičkoval míč před letenským útočníkem Doškem do rukavic gólmana Lejsala.
19
Ojedinělý útočný pokus brněnského mužstva. o střelu z třiceti metrů se pokusil záložník hostů Pavlík, ale rána se mu vůbec nepovedla. Šla hodně vedle sparťanské branky.
17
Letenský tým má častěji míč pod kontrolou, snaží se o aktivní hru dopředu, ale do pořádné šance se zatím ještě nedostal.
15
Pospěch z pravé strany našel hezkou přihrávkou pod sebe nabíhajícího Koláře, tomu se však střela nepovedla. Slabý pokus se ještě snažil usměrnit Došek, místo toho však míč sám odvrátil.
14
V brněnském pokutovém území se k míči dostal sparťanský útočník Lustrinelli. Ale nedokázal vystřelit bez přípravy, a než si míč na kopačce srovnal, připravil ho o něj důrazný Baaláž.
13
Zabavník se hezky uvolnil na pravém křídle, míč prostrčil Sieglovi mezi nohama. Poté uvolnil Pospěcha, jeho zpětná přihrávka do šestnáctky však byla nepřesná.
11
Další Kóňův roh. Jeho centr na bližší tyči přizvedl Zabavník, k hlavičce se dostal opět Lukáš, ale míč usměrnil nad břevno.
10
Z velké dálky napřáhl ke střele Pospěch, trefil jen clonícího Schustra, od něj se však míč letěl na brněnskou branku. A jen tak tak, že ji minul.
9
Sparťané jsou v úvodu zápasu aktivní. Hodně se tlačí před branku soupeře, ale brněnského gólmana Lejsala zatím neohrozili.
8
Domácí fotbalisté vybojovali další roh. Zprava odcentroval Kóňa, v pokutovém území se k hlavičce prosadil Lukáš, ale míč šel vedle vzdálenější tyče.
7
Po předchozí situaci zůstal v brněnské šestnáctce ležet na trávníku Došek. Ale je v pořádku a pokračuje ve hře.
6
Po sparťanském rohu následovala řada vzdušných soubojů, před letenským útočníkem Doškem odvracel na poslední chvíli brněnský kapitán Trousil.
5
Kolář obloučkem za obranu hledal Pospěcha, ten se dostal do pokutového území, ale o míč vzápětí přišel. Odražený míč dostihl Lustrinelli a vybojoval roh.
4
Sparťané zahrávali přímý kop asi čtyřicet metrů od brněnské branky. Rozehrál ho Řepka, poslal míč do pokutového území, ale hosté se snadno ubránili.
3
Brněnskou standardní situaci rozehrál Černý, po hlavičce jednoho z hráčů hostů se míč snášel pod břevno. Gólman Blažek ho jen vyrazil, ale sudí odpískal faul na sparťanského brankáře.
2
Při prvním sparťanskému útoku centroval z pravé strany nebezpečně Pospěch, ale ani Došek ani Lustrinelli se do zakončení nedostali. Na druhé straně musel před Zelenkou odvracet míč na roh Řepka.
1
Výkop měli hosté z Brna, kteří nastoupili v modrých dresech. Sparťané mají tradiční rudé.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Brno

Vzájemné zápasy

4. března 2018 18:00Sparta–Brno 1:1
26. srpna 2017 17:00Brno–Sparta 2:0
9. dubna 2017 17:30Sparta–Brno 3:2
2. října 2016 14:30Brno–Sparta 3:3
11. května 2016 18:15Brno–Sparta 1:0
30. listopadu 2015 19:15Sparta–Brno 2:1
26. dubna 2015 17:45Sparta–Brno 4:0
18. října 2014 20:15Brno–Sparta 1:3
24. února 2014 18:00Sparta–Brno 4:0
4. srpna 2013 19:00Brno–Sparta 1:3
22. května 2013 20:30Brno–Sparta 3:2
11. listopadu 2012 18:00Sparta–Brno 2:0
19. března 2011 17:20Sparta–Brno 2:0
30. srpna 2010 18:00Brno–Sparta 0:5
28. března 2010 17:00Sparta–Brno 3:0
21. září 2009 19:30Brno–Sparta 1:1
16. března 2009 17:15Sparta–Brno 4:0
14. září 2008 20:00Brno–Sparta 0:2
4. května 2008 20:15Sparta–Brno 0:2
25. listopadu 2007 20:15Brno–Sparta 4:2
9. května 2007 20:15Brno–Sparta 1:2
28. října 2006 14:30Sparta–Brno 2:0
16. května 2006 18:00Sparta–Brno ?:?
25. února 2006 14:25Brno–Sparta 1:1
29. srpna 2005 16:40Sparta–Brno 1:1
15. května 2005 17:00Sparta–Brno 2:0
13. listopadu 2004 14:25Brno–Sparta 0:1
25. dubna 2004 17:00Brno–Sparta 0:0
27. října 2003 16:40Sparta–Brno 1:0
23. března 2003 20:00Sparta–Brno 1:0
31. srpna 2002 14:25Brno–Sparta 1:2
29. dubna 2002 16:00Brno–Sparta 0:1
4. listopadu 2001 16:30Sparta–Brno 6:0
19. února 2001 19:00Sparta–Brno 1:0
4. srpna 2000 17:00Brno–Sparta 1:2