Teplický záložník Kuchař sužovaný bolestmi třísel nakonec zůstal na lavičce náhradníků, vedle něj bude překvapivě sedět i zraněný Horváth. I tak Tepličtí nahlásili jen pět místo sedmi možných náhradníků.
Tepličtí fotbalisté přicházejí na plochu a rozcvičují se. Půl hodiny před výkopem je na rozzářeném stadionu Celtic Park vítá nesmělý pískot zatím poloprázdných tribun.
Domácí jsou v očekávané sestavě. Lennona, který nemůže hrát pro disciplinární trest, nahradil ve středu zálohy Lambert.
Předseda Mezinárodní fotbalové federace Sepp Blater předal funkcionářům Celtiku cenu fair-play za nejlepší fanoušky loňského roku.
Oba týmy jsou na trávníku. Zaplněný stadion vestoje zpívá. Tepličtí v tradiční žlutomodré kombinaci. Domácí v zelenobílém.
1
Začal první poločas utkání Celtic - Teplice
1
Úvodní utkání třetího kola Poháru UEFA začíná. Výkop mají hosté.
1
Trocha nejistoty na úvod, gólmanovi Poštulkovi vypadl lehký míč z rukou, ale před dotírajícím Suttonem ho stačil nadvakrát chytit.
2
Tentokrát brankář Poštulka zasáhl vemi dobře, když vyboxoval centr z levé strany před Larssonem.
3
Důležité Góly
Henrik Larsson (Celtic) vstřelil gól. Celtic - Teplice 1:0
3
Důležité
Na dlouhou přihrávku Pearsona z hloubi pole si naběhl Larsson a své sólo s přehledem zakončil střelou mezi Poštulkovy nohy.
4
Spokojení domácí fanoušci pokračují ve zpěvu oslavných chorálů.
5
Omlouváme se čtenářům, ale Jan BERGER nebude svými postřehy on-line reportáž doprovázet. Ve sportovním baru, kde se chystal utkání sledovat, se nepodařilo satelitní přenos spustit. Ač podnik zaplatil poplatky, program zůstal zakódován.
5
Celtic dál kontroluje hru a drží míč. Prosazuje se především po stranách, odkud posílá nebezpečné centry do pokutového území.
7
První náznak teplické šance, Mašek chtěl před pokutovým územím uvolnit kapitána Verbíře, ale poslal mu míč na paty.
8
Gólman Poštulka v tísní odkopával před Suttonem, míč se ale odrážel k volnému Larssonovi. Teplický gólman daleko před svou brankou ale situaci vyřešil.
10
Leitner chybuje a do brejku utíká Larsson. Na jeho přihrávku ale Sutton nedosáhl.
13
Důležité Góly
Chris Sutton (Celtic) vstřelil gól. Celtic - Teplice 2:0
13
Důležité
Hunalovu hlavičkovanou malou domů vystihl Sutton a stejně jako Larsson běžel sám na teplického gólmana. V plné rychlosti udělal Poštulkovi kličku.
15
Pavel Verbíř zahrával trestný kop z levé strany a z těžkého úhlu zkoušel překvapit Douglase. Ten si ale střelu snadno pohlídal.
16
Trenér Straka reaguje přesunutím Ryšky do zálohy, na post stopera se vrací Rada.
17
Tesařík pěkně pronikl po levé straně, ale akci pokazil nepřesným centrem.
19
Důležité
Cetlic se prosadil po pravé straně přes Leitnera a po zpětné přihrávce mohl dát třetí gól Balde. Ale z deseti metrů přestřelil.
21
Po faulu na Petrova zahrával přímý kop z pětadvaceti metrů Balde, ale tvŕdá rána šla vysoko nad.
23
Teplický útočník Kowalík se prosadil před Baldeho, ten ho musel dvacet metrů od branky faulovat. Trestný kop Doležala domácí odvrátili na roh. Po dalším Doležalově centru se už ubránili definitivně.
25
Po drtivém nástupu Celtic zvolnil tempo hry. Teplice teď zahrávaly v krátké době několik standardních situací, na rohy vedou tři nula. Ale v šestnáctce jsou absolutně neškodné.
27
Domácí spokojeně kombinují na jeden dotyk, ale daleko od Poštulkovy branky. Nemají kam spěchat, hřeje je dvoubrankové vedení, které získali v úvodu zápasu.
27
Pozvolné tempo Celtiku v sobě skrývá nebezpečí rychlého protiútoku. Jakmile se naskytne prostor, následuje blesková kolmá přihrávka dopředu na Larssona se Suttonem.
29
Důrazně napadající Tesařík málem překvapil nepozorného Baldeho. Ten ale situaci vyřešil ve spoluhráci s brankářem Douglasem.
31
Důležité
Rychlý kontr domácích: Larsson posunul míč doleva nabíhajícímu Thompsonovi, jeho bomba bez přípravy ale trefila jen Verbíře.
33
Další nebezpečná akce Celtiku, Larsson hlavou přiťukával míč Suttonovi, ten naštěstí pro Teplice v rozhodující chvíli upadl. Jinak by byl sám před Poštulkou.
35
Na Agathovu kolmou přihrávku dopředu si naběhl Larsson, ale včas ho odzbrojil skluzem Leitner.
37
Důležité
Gólman Poštulka předvedl fantastický zákrok a zmařil Celtiku vyloženou šanci. Křížná střela Thompsona mířila vedle levé tyče Poštulkovy branky, kam si ale naběhl zcela volný Pearson a mohl střílet do odkryté branky. Jenže Poštulka se skvěle zorientoval a reflexivním zákrokem míč vyrazil.
39
Po čtvrtém teplickém rohu se ke střele z osmnácti metrů dostal Skála, ale netrefil Douglasovu branku.
41
Domácí záložník Pearson si zaběhl za obranu, ale tentokrát Poštulka zasahovat nemusel. Pearson ze sedmnácti metrů přestřelil.
43
Suttonův průnik zastavuje Rada. Teplický obránce se zlobí na pomezního rozhodčího, Sutton stál zřejmě v osfajdu.
44
Daleko z branky musel vyběhnout gólman Poštulka, aby odkopl míč před Larssonem, který se už už řítil do další šance.
44
Obraz hry se nemění. Celtic drží míč a kombinuje ve středu hřiště. Teplické usilí zatím nepřináší žádný efekt. Pokusy o brejky končí daleko před Douglasovou brankou.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Kolmou přihrávku Larssonovi do běhu chytá na hranici pokutového území Poštulka.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Celtic - Teplice
46
Střídání
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Jiří Kowalík, nahradil ho Emil Rilke.
47
Teplice začaly druhý poločas aktivně a usadily se na polovině soupeře. O možnost ohrozit Douglasovu branku se však připravily faulem.
48
Hosté jsou v prvních minutách aktivnější. Ale přechod přes zahuštěný střed hřiště se jim nedaří. Doležalovy i Verbířovy přihrávky byly nepřesné.
50
U levé postranní čáry se statečně bil Mašek se dvěma protihráči, domácí odehráli míč do zámezí. Po vhazování se Celtic razatním odkopem ubránil.
51
Karty
Žlutou kartu dostal Jiří Skála (Teplice)
51
Teplický záložník byl žlutou kartou potrestán za faul.
51
Důležité
Domácí poprvé ve druhém poločase zahrozili a hned bylo před Poštukou hodně rušno. Po sérii hlaviček se dostával k míči Thompson, ale teplický gólman na poslední chvíli míč vyrazil.
53
Důležité
Velká příležitost Teplic: Verbíř v pokutovém území uvolnil Maška, ten ale na přihrávku zareagoval o vteřinu později a gólman Douglas byl u míče dřív.
54
Počet diváků 48 947 (80 % z kapacity 60 832)
56
Domácí opět získávají územní převahu a před Poštulku se snáší jeden centr za druhým. Petrovova křížná střela minula pravou tyč o pár metrů.
57
Karty
Žlutou kartu dostal Emil Rilke (Teplice)
58
Karty
Žlutou kartu dostal Alan Thompson (Celtic)
59
Karty
Žlutou kartu dostal Dušan Tesařík (Teplice)
60
Hra se hodně přiostřila, přibylo hrubých faulů. Po tvrdém střetu s Tesaříkem se dlouho nezvedal z trávníku Petrov. Ale je vpořádku a pokračuje ve hře.
62
Obranné zákrok Agatha zastavil v dobré pozici Maška. Teplický útočník si po rychlém protiútoku rovnal míč na pravačku, ale nechal se předskočit.
64
Dvakrát úspěšně zasáhl v pokutovém území obránce Rada. Nejřív odhlavičkoval centr z pravé strany, pak zblokoval střílený centr zleva.
65
První aktuální fotografie z Glasgowa najdete ve zpravodajském článku
66
Petrova napodobil v další akci Larsson. Prokličkoval se až k pokutovému území a efektní akci chtěl vyšperkovat také patičkou. Ale ani on nepřihrál přesně.
69
Při vzdušném souboji se na půlící čáře srazili hlavami hostující obránce Hunal a domácí záložník Lambert. Oba jsou ošetřováni.
71
Oba otřesení hráči se zapojili do hry.
73
Střídání
Střídání: Celtic: ze hřiště odešel Stephen Pearson, nahradil ho Mohamed Sylla.
75
V posledních několika minutách je k vidění jen málo pěkných momentů. Bojuje se především ve středu hřiště, šance nejsou žádné. Když už mohli jít Tepličtí do brejku, pokazil akci už v zárodku Ryška příliš dlouhou přihrávkou.
76
Diváky vzrušila až Poštulkova rozehrávka, který počkal na pohyb napadajícího Suttona a místo dlouhého odkopu poslal míč Radovi. A pak Petrovovi odmávaný ofsajd.
78
Thompsonův dlouhý pas do šestnáctky před dvojící domácích útočníků odvrací hlavou Hunal.
80
Důležité
Falšovaná Thompsonova střela vylekala Poštulku. Míč ale po ráně z osmnácti metrů skončil na břevnem jeho branky.
82
Teplice budou kopat pátý roh, míč putoval po ose Ryška - Doležal - Verbíř - Rilke, rychlou útočnou akci přerušil Balde.
83
Důležité
Po Doležalově rohu a Ryškově hlavičce se k odraženému míčí dostal Rada, ale napálil ho z osmi metrů levačkou nad branku.
85
Po faulu na půlící čáře načechral míč z přímého kopu Doležal, po Ryškově hlavičce se dostal k Verbířovi a jeho tvrdou ránu doprostřed branky chytil Douglas. Byla to teprve druhá přímá střela na branku Celtiku.
86
Celtic se na chvíli usadil před brankou Teplic a vynutil si roh. Centr z něj ale stáhl Poštulka.
87
Střídání
Střídání: Celtic: ze hřiště odešel Jackie McNamara, nahradil ho Joos Valgaeren.
88
Střídající Valgaeren se hned zapojil do útočné akce a před ním musel míč do bezpečí odhlavičkovat vyběhnuvší teplický gólman.
89
Důležité
Teplický brankář skvěle vyrazil hlavičku Vargy u pravé tyče. Vargu v pokutovém území našel přesným centrem Thompson. Celtic bude kopat roh.
90
Důležité Góly
Henrik Larsson (Celtic) vstřelil gól. Celtic - Teplice 3:0
90
Důležité
Domácí se nakonec dočkali třetího gólu. Po rohu si na bližší tyč naběhl Larsson a hlavičkou zvýšil.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.

Sestavy a rozestavení

Celtic (3-5-2)

20 Douglas
Douglas
o hráči
McNamara
o hráči
87. min Valgaeren o hráči
23 Varga
Varga
o hráči
6 Balde
Balde
o hráči
17 Agathe
Agathe
o hráči
19 Petrov
Petrov
o hráči
14 Lambert
Lambert
o hráči
11 Pearson
Pearson
o hráči
73. min Sylla o hráči
Thompson
o hráči
Larsson
o hráči
9 Sutton
Sutton
o hráči

Logo Synot FK Teplice Teplice (4-4-2)

Poštulka
o hráči
Doležal
o hráči
15 Ryška
Ryška
o hráči
18 Hunal
Hunal
o hráči
Leitner
o hráči
Verbíř
o hráči
5 Rada
Rada
o hráči
14 Skála
Skála
o hráči
Tesařík
o hráči
23 Mašek
Mašek
o hráči
Kowalík
o hráči
46. min Rilke o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 48 947 (80 % z kapacity 60 832)