Spiderman a Jestřábí oko. V Plzni poznali gólovou technologii za miliony

Když na plzeňském stadionu zvednete hlavu, uvidíte pod stropem tribuny zavěšené kabely. Tři čtyři metry vysoko. Na každém rohu. Uvěřili byste, že se tam všechny ty černé dráty dostaly bez žebříku? I bez židlí, na kterých by stáli technici s vrtačkami a hmoždinkami?

M30i91l78a38n 20H30a72v41í60ř 4819384715

trochu off topic, ale jen tak mě napadá proč vlastně v tenise jsou ještě ti kontroloři autů? To nejde aby to jestřábí oko fungovalo po celý zápas a jednoduše to pípalo když bude aut? Je možný že to potřebuje nějaký čas na vyhodnocení, ale při dnešním výkonu PC...? Nevím, nejaký znalec tu?

K56a28r16e27l 81F95a51j87t 5388402321903

Mně přijde jestřábí oko ve fotbale jako pěkná ---píp---. Na jeden sporný okamžik, jestli míč přešel brankovou čáru, jich je minimálně 20, které o gólu/nególu rozhodnou ještě před tím, než se míč k brance dostane. Využití běžných kamer na přítomných stadionu by se spravedlností utkání dokázalo místo této ---píp--- udělat divy a ještě by vyřešily většinu sporných situací, pro které tam jestřábí oko je. Ten zlomek zbylých by holt byl "neprokázalo se že míč byl celým objemem za čárou".

+5/−3
24.8.2016 13:19

D87a85v39i94d 36H58e59r49i70a73n 2949309492340

Co platný, když to pískal k.kot ze Španělska - na člověka je technika krátká :-)

+7/−1
24.8.2016 13:13

V62l60a19d98i80m91í23r 54N59o64v39o49t42n65ý 1529460332980

Stejně si ti španělští ... udělali se zápasem co chtěli - bez sledování aspoň ofsajdů, rukou a faulů v šestnáctce je to k ničemu.

+6/−1
24.8.2016 13:12

A95n98t40o24n16í73n 51S49t73e61d39i31n64a 4557182814240

Kolik spornejch gólů tahle šaškárna vyřešila ? A kolik chyb rozhodčích mohlo za stejnou dobu vyřešit několikanásobně (dokonce o několik řádů) levnější video ?

+11/−3
24.8.2016 13:08

M59i73c82h80a66l 61N47a52j72m52a88n 7349593526700

A jak si to použití videa představujete? Že by rozhodčí nechal každou akci dokončit a pak se šel poradit s videorozhodčím? To by pak zápas trval třeba 150 - 200 minut.

+1/−8
24.8.2016 13:38

R42o80m23a74n 82Š22i85m57o69n 2599361670468

Tak jako v rugby, videorozhodčí by neustále sledoval zápas a hlásil chyby, nebo by se ve sporných situacích s ním mohl rozhodčí poradit.

+4/−1
24.8.2016 13:41

P76a50t79r75i59k 84A84u84f 3856554337559

nebo pro kazdou stranu jeden challange pro trenera na rozporovanou situaci, to by to utkani moc nezdrzelo :-)

+1/−1
24.8.2016 13:51

K50a88r55e31l 79F17a92j47t 5638472521683

Nebo např. challange - neúspěch, přijdeš o jednu možnost střídání.

0/−2
24.8.2016 15:19

K59a22r63e32l 15F46a14j25t 5808702921863

Stejně tak bych se přikláněl k tomu, aby se hrálo na poločistý čas a za žlutou následovalo vyloučení na třeba 10 minut. V tomhle je fotbal taky sto let za opicemi (ostatními sporty), ze žluté (pokud nenásleduje druhá) má výhodu až soupeř, proti kterému daný hráč dostane stopku. A co se týká času - včera se mezi 70 - 90 minutou hrálo max. tak 7. Navíc je fotbal snad jediným sportem, kde délku (nastavení) určuje libovolně sudí. Existují sporty, kde se hraje po vypršení času, ale je to podle pravidel, kde se dojíždí akce.

+1/−1
24.8.2016 15:23

P67e13t48r 13K29a25u90f90n66e52r 8134156928190

Tak třeba ofsajdy by se s tím asi hlídat daly. Ten softík by nemuel bejt až tak drahej, do kopaček i míčů se dneska už běžně cpou čipy a program by mohl okamžitě dávat zvukový signál sudím do sluchátek.