Zlín - Olomouc 0:0, konec série proher, domácí i v deseti uhráli bod

Zlínský kapitán Tomáš Poznar (vpravo) bojuje v duelu s Olomoucí. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

19 2016
Krátce po začátku druhého poločasu přišli o vyloučeného kapitána Hubáčka, přesto fotbalisté Zlína doma v utkání 22. ligového kola neinkasovali. S Olomoucí, která bojuje o záchranu, uhráli remízu 0:0 a po pěti zápasech ukončili sérii porážek.

„Vzhledem k průběhu je pro nás 0:0 vítězství. Hráči obstáli morálně, bylo to obrovsky těžké na psychiku,“ chválil svůj tým trenér Zlína Bohumil Páník.

Jeho protějšek Václav Jílek byl naopak nespokojený. „Pro nás je bod málo. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale chybí nám lehkost a poté Zlín hru vyrovnal,“ litoval. „Nemáme takovou kvalitu, abychom takto organizovaného soupeře přehráli či skórovali, i když hrál v deseti.“

Aktivněji do důležitého záchranářského souboje vstoupila Olomouc, ale do první vážnější šance se dostal zlínský Holík. Pod tlakem dvou obránců dokázal zakončit, brankář Buchta ale zasahovat nemusel, protože pokus domácího hráče skončil vedle tyče.

Olomouc zahrozila po nedorozumění soupeřovy obrany, gólman Dostál ale nebezpečí na poslední chvíli uhasil. Po centru Koreše měl na druhé straně dobrou příležitost Poznar, ale jeho pokus hlavou zneškodnil Buchta. Když neuspěl hostující Falta, po něm opět Holík a ani olomoucký Mahmutovič, skončil poločas bez branek.

Druhou polovinu ovlivnilo vyloučení Hubáčka v 53. minutě. Navzdory oslabení byl však nebezpečnější Zlín - velkou šanci měl po chybě obrany Poznar, ale neuspěl, stejně jako o chvíli později Holík.

Aktivní Zlín nadále útočil. Koreš si zpracoval přesný Holíkův pas, ale po zasekávačce mířil těsně mimo. Blízko branky byl po centru Matějova i hlavičkující Hájek. Olomouc se do tlaku dostala až v závěru, ale bez gólového efektu. Na jaře si tak připsala druhý bod a na čtrnáctou Jihlavu, která drží první nesestupové místo, ztrácí šest bodů. Od dvacnátého Zlína ji dělí bodů osm.