Plzeň podruhé padla v přípravě, Lokomotiv Moskva ji pokořil čtyřikrát

Plzeňský záložník Daniel Kolář prchá s míčem před Maximem Gonalonsem z Lyonu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

7 2014
Plzeňským fotbalistům se na soustředění v Rakousku výsledkově nevede, prohráli i druhý přípravný zápas. Po porážce 1:3 s ázerbájdžánským Karabachem nestačili na Lokomotiv Moskva. Třetímu celku uplynulé sezony ruské ligy podlehli 2:4. Český vicemistr dvakrát vedl, ale v druhé polovině druhé půle třikrát inkasoval.

Plzeň - Lokomotiv Moskva 2:4 (1:1)

Plzeň podala lepší výkon než proti Karabachu a už od šesté minuty vedla poté, co Rajtoral nadvakrát překonal gólmana Guilhermeho. V nastavení se ale za obranu Viktorie dostal Tkačjov a sám před Kozáčikem nezaváhal.

Západočeši začali lépe i druhý poločas a v 53. minutě po rohu skóroval hlavičkující Kolář. Reprezentační záložník navázal na gól proti Karabachu.

Jenže v polovině druhé půle z penalty srovnal Grigorjev a čtvrt hodiny před koncem povedenou střelou otočil stav Mirančuk. V nastavení pak přidal svou druhou branku v utkání po úniku Grigorjev.

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsem kontrolovali hru a udávali tempo. Výkon z prvního poločasu musím hodnotit kladně, připravili jsme si řadu šancí," uvedl pro klubový web stoper Václav Procházka.

"Druhý poločas byl ovšem jiný. Bohužel po zbytečné penaltě a několika nezachycených brejcích jsme dvakrát inkasovali a nechali soupeře otočit výsledek," dodal.

Ve třetím utkání v Rakousku změří Plzeň ve čtvrtek síly rumunským FC Botosani. "Určitě to nejsou ideální výsledky, dvě prohry o dva góly. Ale cítím, že se naše výkony zvedají. Ve čtvrtek budeme chtít konečně fanouškům opět připomenout, jaký je to pocit, když Viktoria vyhrává," řekl Procházka.

Branky: 6. Rajtoral, 53. Kolář - 69. z pen. a 90.+2 Grigorjev, 45.+2 Tkačev, 76. Mirančuk. Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník, Hejda (70. Hubník), Procházka, Limberský - Horváth (75. Stratil), Hrošovský - Rajtoral (60. Petržela), Kolář (75. Chramosta), Kovařík (76. Hubník) - Tecl ?(60. Bakoš) Trenér: Uhrin ml.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39