Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

FORTUNA VÍKEND ŠAMPIONŮ - PROPOZICE

Hřiště.
Umělý trávník třetí generace se vsypem ekologického granulátu o rozměrech 48m x 24m. Okolo něj stojí mantinely. Branky jsou 5 m široké a 2 m vysoké. Místo pro zahrání pokutového kopu je 9 m od středu branky. Rohy se rozehrávají z rohových prostorů.

Žilina - Slavia

Čas.
Zápasy se hrají 2x15 minut hrubého času. Zastavení času například v případě vážného zranění záleží jen na rozhodčím.

Týmy.
Mužstvo tvoří maximálně 22 hráčů, z nichž se na hřišti současně pohybuje 5 hráčů (čtyři hráči v poli a jeden brankář). Střídá se "hokejově" před vlastní lavičku

Tresty.
Pokud rozhodčí udělí hráči za hrubý přestupek žlutou kartu, potrestaný fotbaliste musí na hráčskou lavici a jeho tým pokračuje v zápase v oslabení. Pokud v době oslabení (kdy má jeden tým na trávníku o hráče méně) dá soupeř gól, zbytek trestu se ruší. V případě červené karty je hráč vykázán do šatny (o jeho dalším působení rozhodne řídící komise, tým hraje v oslabení čtyři minuty, a to i v případě, že inkasuje.

Postup ze skupiny.
Pokud mají po ukončení soutěže dvě nebo více mužstev stejný počet bodů, rozhoduje o jejich pořadí v tabulce lepší brankový rozdíl ze všech utkání v soutěži a je-li ten stejný, zaujme vyšší pořadí v tabulce to družstvo, které vstřelilo v celé soutěži více branek. Nelze-li rozhodnout ani podle tohoto kritéria, rozhodne o pořadí v tabulce los.

Postup v play-off.
Pokud v zápasech play-off turnaje nedojde k rozhodnutí v normální hrací době, rozhodne o postupujících nebo celkovém pořadí rozstřel ze značky pokutového kopu.