EUFORIE. Sparťanský útočník David Lafata (uprostřed) se spolu s diváky raduje ze svého gólu proti Plzni. | foto: ČTK

31 2013
Šest branek padlo v Příbrami, pražská Dukla čtyřikrát pokořila Budějovice, ale nejdůležitější gól 21. kola první fotbalové ligy dal stejně sparťan Lafata. Jeho hlavička totiž rozhodla šlágr proti Plzni. Podívejte se sestřihy všech utkání.

Sparta - Plzeň 1:0

Souboj o titul ve fotbalové lize se ještě víc zamotává a dramatizuje. Sparta totiž v dlouho očekávaném zápase porazila 1:0 Plzeň, na kterou se bodově dotáhla a na druhém místě zůstává jen kvůli horšímu skóre. Jediný gól utkání vstřelil David Lafata.

Teplice - Slavia 1:1

Slavia minutu před koncem přišla o vítězství v Teplicích. V utkání 21. kola vedla od 70. minuty po gólu Vošahlíka, ale v samém závěru po chybě Juhara, který ztratil míč, vyrovnal Vondrášek. I když Teplice na poslední chvíli zachránily bod, klesly na sestupovou příčku.

Zbrojovka Brno - Hradec Králové 1:3

Hradec Králové se dočkal, Brno na vítězství čeká dál. Vzájemný souboj v 21. kole první fotbalové ligy zvládli líp hosté z Hradce, kteří vyhráli 3:1. Byla to pro ně první výhra po pěti zápasech, naopak Brněnští se neradovali už šest utkání za sebou.

Příbram - Jablonec 3:3

Šest gólů, několik zvratů. Fotbalisté Příbrami a Jablonce opět odehráli parádní zápas. Domácí, kteří bojují o záchranu, brzy vedli, ale do půle duel třemi góly ovládli hosté. Po přestávce se Příbrami povedlo dvoubrankové manko smazat.

Dukla Praha - České Budějovice 4:0

V každém poločase dostaly České Budějovice dva góly a na výhru tak čekají už sedm zápasů.

Liberec - Sigma Olomouc 1:0

Pátý zápas jarní části ligy už fotbalisté Olomouce nevyhráli, právě naopak. Na hřišti mistrovského Liberce padli 0:1 gólem útočníka Delarge z 86. minuty.

Mladá Boleslav - Slovácko 2:0

Po remíze a dvou prohrách fotbalisté Mladé Boleslavi zabrali Oba góly vstřelili Středočeši v prvním poločase: nejprve se z penalty trefil Mareš a před pauzou zvýšil vedení Ščuk.