DOŠEK = NOVÝ ČLEN KLUBU LIGOVÝCH KANONÝRŮ. Útočník Slovácka Libor Došek (u míče) se po zápase proti Liberci stal členem Klubu ligových kanonýrů. V utkání, v němž Slovácko zvítězilo 4:2, dal dva góly. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

21 2013
Čtyři góly do sítě Liberce, senzační třígólový obrat Příbrami proti Olomouci, góly v samém závěru v Ostravě a v Jablonci. Povedený duel od Sparty, zahozená penalta Horvátha, nečekaná prohra Teplic. Podívejte se na sestřihy zápasů 11. kola první ligy.

Sparta - Dukla 3:0

Sparťané malé derby na silně podmáčeném terénu zvládli naprosto suverénně. Celý zápas byli jasně lepší, po půl hodině dal gól Dočkal, krátce po půli se trefili Hušbauer a Krejčí.

Plzeň - Slavia 1:1

Ve výsledkové krizi se zmítající Slavia zaskočila mistra. V 11. kole první fotbalové ligy remizovala v Plzni 1:1, když vedla a měla dalších pět vyložených šancí. V závěru však mohli rozhodnout domácí, ale kapitán Pavel Horváth nedal penaltu.

Slovácko - Liberec 4:2

Liberečtí fotbalisté v 56. minutě prohrávali na Slovácku 0:4 a během podzimu se schylovalo k jejich třetímu debaklu na hřišti soupeře. Pak úspěšný pohárový zástupce finišoval, ale nakonec podlehl 2:4. Dva góly vítězů dal zdravený kanonýr Došek, ten druhý byl stý jubilejní.

Brno - Teplice 3:2

V případě výhry by se dostali na druhé místo před Plzeň, místo toho však fotbalisté Teplic utrpěli druhou porážku v ligovém ročníku. V dohrávce kola prohráli 2:3 na hřišti Brna, které se díky zisku tří bodů posunulo z předposlední na třináctou příčku tabulky.

Příbram - Olomouc 3:2

Když deset minut po přestávce olomoucký Doležal zvýšil na 2:0, zdálo se, že premiéra nového příbramského kouče Petra Čuhela dobře nedopadne. Pak však jeho svěřenci předvedli parádní obrat, pomohla k němu i přísná penalta.

Jablonec - Mladá Boleslav 1:1

Dlouho se jim nedařilo, tahali za kratší konec, ale nakonec si fotbalisté Mladé Boleslavi vezou z Jablonce bod, když vyrovnávací gól vstřelili v poslední minutě nastaveného času.

Ostrava - Znojmo 1:1

Znojemští fotbalisté směřovali k druhému vítězství za sebou, ale těsné vedení v Ostravě neudrželi. Remízu zařídil Kukec z poslední akce zápasu.

Bohemians - Jihlava 0:0

Jihlavští fotbalisté vybojovali v letošním ročníku na hřišti soupeře první bod. Na Bohemians 1905 za něj po bezbrankové remíze vděčí brankáři Blažkovi, který zlikvidoval několik nadějných příležitostí domácích.