Překvapení? Pro nás ne, jeli jsme vyhrát, tvrdí hradecký Vaněček

David Vaněček (vpravo) z Hradce Králové zpracovává míč za dohledu Pavla Nováka z Českých Budějovic. | foto: ČTK

23 2015
Na hřiště v Mladé Boleslavi se dostal na začátku druhé půle za nepříznivého stavu 0:2. Druhý poločas ale hradeckému fotbalistovi Davidu Vaněčkovi stačil k tomu, aby o sobě dal pořádně vědět. První gól mu sice rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali, ale dvě minuty před koncem zápasu mu další už nikdo neodepřel.

„Po rohu jsme tam šli do souboje s brankářem, který na míč nedosáhl. Ani nevím, kdo míč vlastně zasáhl, poté se domácí snažili o odkop, ale balon mě trefil do nohy a odrazil se do branky,“ popsal hradecký útočník situaci, která dala výsledku zápasu konečnou podobu 2:2

Vyrovnat jste ale mohl mnohem dřív a o tom, zda se tak stalo z ofsajdu, jak ukázali rozhodčí, někteří pochybovali. Jak jste viděl tu situaci vy?
Nevím, jestli byl, z té pozice jsem to nedokázal posoudit, tohle musím nechat na rozhodčích.

Šel jste do útoku až po přestávce, jak těžké bylo sedět na lavičce zvlášť ve chvílích, kdy vaši spoluhráči dostávali góly?
Pro mě hodně těžké, už také proto, že po zranění, které jsem loni utrpěl a z kterého jsem se dostával dost dlouho, jsem se ještě nedostal do základní sestavy.

Asi i proto, že se v útoku střídáte s Pavlem Dvořákem, ale tentokrát jste hráli spolu a vyšlo to, oba jste dali gól a zařídili remízu.
Já s tím vůbec nemám problém, naopak s Pavlem si v útoku rozumíme a dokážeme si vyhovět.

Získali jste bod, což mnohé překvapilo. Jak vás?
Pro nás to není až zase tak nečekaný výsledek, protože jsme do Boleslavi přijeli vyhrát. Bohužel jsme v první půli dostali dva úplně zbytečné góly, jeden hned na začátku a druhý těsně před přestávkou, takže musíme bod brát. Ale ve druhém poločase jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Odmakali jsme to, mohli jsme možná i vyhrát a hlavně jsme se ujistili, že se dá hrát s každým, asi kromě Sparty a Plzně. V naší situaci potřebujeme bodovat dál, vyhrávat.