Trenér slováckých fotbalistů Svatopluk Habanec | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

2 2015
Ve fotbalovém Slovácku bude pokračovat trenér Svatopluk Habanec. S klubem se ve čtvrtek dohodl na prodloužení smlouvy až do června 2017. Stávající kontrakt mu měl vypršet na konci této sezony.

„Klub prodloužil kontrakt s trenérem Habancem do 30.6.2017,“ potvrdil ředitel Slovácka Vladimír Krejčí pro klubový web.

„Myslím si, že týmu mám pořád co dát a jak já, tak i vedení klubu jsou s činností spokojení. Proto jsme se dohodli na prodloužení kontraktu o dva roky,“ dodal Habanec, který ve Slovácku působí od začátku sezony 2012/13, kdy po úvodních třech prohrách vystřídal Miroslava Soukupa.

S blížícím se koncem smlouvy rostly spekulace, že by mohl v létě zamířit do některého z konkurenčních ligových klubů. Sám Habanec to však nepotvrdil. „To je jen takové ‚jedna paní povídala‘. Na klubu nic neleží, já s nikým nejednal,“ uvedl.

Podle informací MF DNES je však v nové smlouvě stanovená částka, za kterou by Slovácko svého kouče jinam uvolnilo.

Habanec dřív úspěšně vedl Ústí nad Labem, se kterým dokázal postoupit do ligy a také Slovácku se pod jeho vedením dlouhodobě daří. Habanec tým dovedl v lize na 9. a 6. místo, na šesté příčce je tým i aktuálně, bod za pátými Teplicemi. Na jaře sice ze šesti ligových zápasů zvítězil jen dvakrát, s dvaatřiceti nastřílenými góly má však pořád čtvrtý nejlepší útok v lize.

V domácím poháru Slovácko pod Habancem prošlo nejprve do čtvrtfinále a loni do osmifinále, pokaždé vypadlo ve dvojzápasech s Mladou Boleslaví. Se středočeským soupeřem hraje Habancův tým v poháru také letos - středeční čtvrtfinálový zápas na Slovácku skončil remízou 2:2, odveta se hraje ve středu 15. dubna v Boleslavi.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36