Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Útočná posila Wágner: Jablonecké fotbalové ambice? Hrát o titul

Tomáš Wágner při zahájení letní přípravy fotbalistů Jablonce | foto: ČTK

21 2015
V minulé sezoně hostoval fotbalový útočník Tomáš Wágner z mistrovské Plzně v Mladé Boleslavi, kde nastoupil ke 24 zápasům, ve kterých dal 10 gólů, což byla jeho nejlepší sezona. Podobný brankový příděl od něj čekají i v Jablonci, kde ve středu podepsal tříletý kontrakt.

„Jsem rád, že je o mě zájem z klubů, které chtějí hrát nahoře. Věřím, že vždycky nějaký výkon odvedu a i Jablonci svými góly pomůžu,“ přeje si 25letý Tomáš Wágner, ofenzivní posila fotbalistů Jablonce.

V minulé sezoně jste hostoval v Mladé Boleslavi, jak tuto část vaší kariéry hodnotíte?
Bylo to hostování, takže moje budoucnost nebyla vyloženě tam, ale řešila se. Každopádně to hostování mi pomohlo, něco jsem v Boleslavi odehrál, nějaké góly jsem dal, ale jsem rád, že to dopadlo přestupem do Jablonce. Myslím si, že je o trochu dál. Třeba i vzhledem k bodovému odstupu ze třetího místa na týmy pod ním v tabulce a ambicím, které tady jsou. Jablonec je prostě pro mě krok výš.

Jaké ambice cítíte v Jablonci?
Podle mě hrát o titul. Proč to neříct vzhledem k minulé sezoně, v níž Jablonec trápil Plzeň i Spartu. A samozřejmě také uspět v Evropské lize, i když los bude asi hodně těžký. Věřím, že v Jablonci nějaký úspěch v příští sezoně proběhne.

Jak se uskutečnil váš odchod do Jablonce z Plzně?
S Plzní jsem nějaká jednání měl, nejdřív to vypadalo, že se vrátím do přípravy, ale pak se ozval Jablonec. Kluby to začaly řešit, navíc v Plzni podepsal smlouvu Honza Holenda a tím se asi můj přestup vyřešil.

Jablonec o vás měl zájem delší dobu, takže jste to věděl už dřív, je to tak?
To vůbec takhle není. Vím, že se o mě ve spojení s Jabloncem něco psalo, ale nic domluveného nebylo. Na všem jsme se dohodli až v tomto týdnu. Tyhle spekulace mi navíc určitě uškodily v posledním měsíci ligy v Boleslavi.

V čem?
Koukali na mě trochu zle, protože si asi mysleli, že tam nechci zůstat. Trenéru Jarolímovi jsem říkal, že to není pravda, že s Jabloncem není ještě nic domluveného, ale on mi říkal, že má jiné informace. Přitom jsem s panem Jarolímem vycházel podle mě skvěle, takže mě ten konec ligy v Boleslavi trochu mrzí.

Z Plzně jste přišli spolu se Stanislavem Teclem, berete to jako velkou konkurenci na hrotu útoku?
Jsme oba útočníci, takže je jasné, že někdy bude třeba hrát Standa a někdy já, ale já si myslím, že by vůbec nebyl problém, kdybychom hráli vepředu spolu. Třeba v jednadvacítce to tak bylo. Za našeho společného působení v Plzni nám sice takhle šanci nedali, a proto to bylo jako konkurenční boj. Se Standou ale vycházíme skvěle, takže nám určitě vůbec nevadí, že jsme přišli takhle spolu. Možná je to spíš i výhoda, protože víme, co od sebe čekat.

Třetím do útočné party je ještě Martin Doležal, který je podobný typ jako vy.
To je jasné, ale jsem v týmu, který skončil v lize třetí a má ty největší ambice, takže je jasné, že konkurence musí být. Martin je také dobrý útočník a musíme se všichni o tu šanci porvat, to je normální.Najdete na iDNES.czmobilní verze