Bohemians otočili duel s Táborskem a usilují o postup v Tipsport lize

Fotbalisté Bohemians děkují fanouškům, kteří přišli na zápas proti Plzni, který se nakonec kvůli nezpůsobilému terénu nehrál (3. prosince 2016). | foto: ČTK

17 2017
Fotbalisté Bohemians 1905 ve svém druhém utkání Tipsport ligy otočili nepříznivý poločasový stav a gólem osm minut před koncem porazili druholigové Táborsko 3:2.

Po úvodním vítězství nad Hradcem Králové si připsali ve vyšehradské skupině A druhou výhru a mají na dosah postup do Final Four v Mladé Boleslavi.

Bohemians přitom proti Táborsku začali velmi nekoncentrovaně a po šesti minutách prohrávali 0:2, když se po dvou rohových kopech prosadili hlavou nejprve Toml a po něm Džafič.

„Utkání bylo poučné v tom, že nemůžeme začít s lehkovážností, nízkou koncentrací, podceněním soupeře, který bleskově využil dva rohové kopy. Stáli jsme tam jak sochy, to jsem se na kluky hodně zlobil,“ řekl ČTK trenér Bohemians Miroslav Koubek.

V desáté minutě favorit snížil díky vlastnímu gólu Klusáka, kterého nešťastně před brankou napálil spoluhráč Mršič. Ve druhé půli Bohemians prostřídali sestavu a povedlo se jim dokonat obrat. Nejprve v 58. minutě zakončil kombinační akci střelou do odkryté branky Kuchta a v 82. minutě rozhodl hlavičkou střídající estonský záložník Luts.

„Po inkasovaných brankách jsme si asi větší úrovní, protože jsme ligové mužstvo a Táborsko druholigové, dokázali vytvořit kombinační tlak. Byly tam akce, které měly hlavu a patu. Otáčeli jsme to fotbalovostí a včasným probuzením,“ uvedl Koubek, který opět vyzkoušel systém s pěti obránci.

Bohemians navázali na úvodní výhru 3:0 nad Hradcem Králové a k jistotě postupu jim bez ohledu na výsledek druhého duelu stačí v sobotu v jejich závěrečném vystoupení ve skupině s Příbramí uhrát bod.

Fotbalová Tipsport liga

Skupina A (Vyšehrad):
Táborsko - Bohemians 1905 2:3 (2:1)
4. Toml, 6. Džafič - 10. vlastní Klusák, 58. Kuchta, 82. Luts.
Sestava Bohemians: Berkovec (46. Fryšták) - Dostál, Buchta (46. Nitrianský), Krch, Švec, Havel (46. Hašek) - Mašek (46. Berger), Hubínek (46. Jindřišek), Jirásek (56. Blecha), Bartek (63. Luts) - Kuchta (67. Čížek). Trenér: Koubek.

80. Traore - 37. Jirka, 42. Sloboda.
Sestava Zlína: Dostál - Matejov, Gajič, Jugas, Pazdera - Kopečný, Živulič, Hnaníček, Štípek - Traore, Jordan. Trenér: Páník.

Slovácko - Prostějov 3:0 (1:0)
20. Tetteh, 59. Rezek, 61. Sadílek.
Sestava Slovácka: I. poločas: Daněk - Chyla, Daníček, Rada, Šimko - Šumulikoski - Kubala, Machalík, Havlík, Tetteh - Zajíc. II. poločas: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Biolek, Ťok, Kalouda, Sadílek, Rezek - Koné. Trenér: Levý.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39