Jihlava - Slavia 1:0, nový kouč Kučera začal výhrou, trefil se Kukol

Jihlava vs Slavia, ilustrační foto | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

4 2014
Slávističtí fotbalisté v druhé půli měli převahu i šance, ale zase prohráli. V 10. kole první ligy nestačili ani na poslední Jihlavu, kde podlehli 0:1. Jediný gól utkání dal v 25. minutě Kukol, slovenský záložník tak zpříjemnil ligovou premiéru novému kouči Kučerovi.

Slavia po slibném začátku, kdy během srpna dokonce byla první, podlehla pošesté z posledních sedmi zápasů a popáté za sebou.

"My jsme nezopakovali výkon proti Spartě, nevytvořili jsme si tolik šancí. Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně, ale pak jsme začali dělat chyby a gól s námi zamával. O přestávce jsme kladli hráčům na srdce, aby hráli víc kolektivně, ale na můj vkus jsou některé věci pomalé. Když už jsme se do finální fáze dostali, tak nám chyběla kvalita a přesnost," řekl slávistický kouč  Miroslav Beránek.

Jihlava vyhrála teprve podruhé v sezoně a opustila poslední příčku.

"Jsme rádi, že jsme získali tři body, které jsme velmi nutně potřebovali do tabulky. Myslím, že za výkon v celém utkání jsme si vítězství i zasloužili. Měli jsme podle mého názoru dost šancí na to, abychom výhru potvrdili," řekl jihlavský manažer Josef Jinoch. Na tiskové konferenci zastoupil trenéra Roamana Kučera, který nemá požadavanou licenci a oficiálně tým vést nesmí.

Oba trenéři před vzájemným zápasem sáhli ke změnám v sestavě. V domácí překvapivě chyběl dosavadní kapitán Vaculík, z Prahy zase kvůli zranění nepřijel kapitán Latka a ani nejlepší střelec týmu Milan Škoda. Změny byly v úvodu znát spíše na straně Jihlavy, protože Slavie byla lepším týmem, ale bez jakéhokoliv efektu.

Na druhé straně gólově udeřilo hned z první šance. V 25. minutě Jánoš přihrávkou mezi stopery vybídl ke skórování Mešanoviče, jeho střelu dokázal brankář Hrubeš ještě vyrazit, ale dobíhající Kukol přesnou střelou k tyči poslal Jihlavu do vedení.

Neuplynulo ani šest minut a Vysočina mohla vést o dva góly. Tlustý unikl po pravé straně, odcentroval do vápna, ale v pádu hlavičkující Kučera nastřelil jen pravou tyč hostující branky.

Po hodině hry se po kombinaci s Harbou dostal do šance Mešanovič, ale na poslední chvíli ho zastavil stoper Bílek. Blízko branky byl také v 72. minutě Tlustý, ale jeho střelu včas zablokoval Baéz.

Hosté hrozili jen po nákopech do vápna a standardních situacích a Jihlava si první domácí výhru v sezoně pohlídala. Naopak Slavia si natáhla černou sérii a v lize prohrála už pátý zápas za sebou.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39