Souboj veteránů vyzněl pro osobnosti

26 2000
P r a h a - Tým složený z trenérů a fotbalových osobností hrající pod názvem Tipsport zvítězil v šestém ročníku turnaje veteránů v pražské hale Slavie. Ve finále porazil favorizovanou Slavii vysoko 12:2. Nejlepšími střelci turnaje se s osmi trefami stali brněnský Roman Svoboda a Pavel Řehák z vítězného celku. Vedle reprezentačního kouče Jozefa Chovance se ve vítězném týmu, který ve finále slávistům vrátil porážku ze základní skupiny, představili také trenér Sparty Ivan Hašek, jeho asistent Jan Stejskal, slávistický asistent Pavel Řehák, sportovní ředitel fotbalového svazu Ivo Lubas a další.

Slávisté procházeli turnajem bez zaváhání, ale málem ztratili semifinále v namáhavém a vypjatém derby se Spartou, kterou porazili až na penalty. Ve finále ale zcela propadli, inkasovali potupnou desítku a trefili se až za stavu 0:11.

V té chvíli ale tým Tipsportu hrál už pro diváky, z nichž mnozí vyzývali lavičku červenobílých, aby hodila na hřiště ručník.

V souboji o třetí místo vyhrálo Brno 3:1 nad Spartou, která oproti posledním ročníku posílila o Vrabce, Jana Bergera a další, ale na víc než čtvrté místo to nestačilo.

Skupina A
Sparta - Bohemians 6:1, Sparta - Dukla 5:5, Sparta - Brno 3:6, Bohemians - Dukla 1:4, Bohemians - Brno 4:5, Dukla - Brno 2:3.
Pořadí: 1. Brno, 2. Sparta, 3. Dukla, 4. Bohemians.

Skupina B: Slavia - Tipsport 3:1, Slavia - Inter-letiště 2:0, Tipsport - Inter-letiště 3:0.
Pořadí: 1. Slavia, 2. Tipsport, 3. Inter letiště.

Semifinále: Tipsport - Brno 2:2, 6:5 na penalty, Slavia - Sparta 2:2, 3:2 na penalty.

Finále: Tipsport - Slavia 12:2 (5:0)
Branky: I. Hašek a Řehák 4, V. Hruška 2, J. Chovanec, O.Chovanec - Hrdlička, K. Jarolím.

O 3. místo: Brno - Sparta 3:1

O 5. místo: Dukla - Inter- letiště 3:3, 3:2 na penalty.

Konečné pořadí: 1. Tipsport, 2. Slavia, 3. Brno, 4. Sparta, 5. Dukla, 6. Inter-letiště, 7. Bohemians.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4