Slovácko - Slavia 1:2, vítězství zajistil obrat během čtyř minut

Fotbalisté Slavie při děkovačce. Vpravo kapitán Martin Latka, vlevo brankář Martin Berkovec. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

26 2014
Prohrávali a ani výkon nebyl nic extra. Přesto fotbalová Slavia dokázala během pouhých čtyř minut otočit skóre a vyhrát na Slovácku 2:1. Na Trávníkův gól z prvního poločasu odpověděli po přestávce Škoda a Balaj, tedy oba slávističtí útočníci.

Slovácký trenér Habanec nechal jen na lavičce novou posilu Kaloudu, ve středu pole dal přednost talentovanému Trávníkovi. Právě on se už v 6. minutě ocitl sám před brankářem Hrubešem, šanci svou zbrklostí zahodil.

Slavia, která v létě prošla rozsáhlou obměnou a nastoupila poprvé pod vedením staronového trenéra Beránka, hrála odzadu a spoléhala na rychlé brejky. Právě po jednom z nich Juhar našel volného Škodu, který hlavičkoval do tyče.

Slovácko však přeci jen dokázalo územní převahu využít. Postaral se o to ve 33. minutě Trávník, kterému po Radově centru přihrál v pádu hlavičkou Kerbr.

Po přestávce tlak domácích zesílil, ale bez výsledku. Slavia se ke kloudnější akci dostala až v 73. minutě a hned z toho bylo vyrovnání, když se po rohu trefil Škoda.

Slovácko - Slavia 1:2

Branka suverénním Slováckem otřásla a o čtyři minuty bylo ještě hůř, protože po chybě obrany Balaj skóre otočil.

„Soupeř byl fotbalovější, my jsme se hledali. Střídající hráči oživili hru, vyrovnali jsme a narostlo nám sebevědomí, soupeře naopak inkasovaná branka poslala do kolen. Mohu určitě hovořit o našem šťastném vítězství. Karel Piták měl podíl na tom, že se nám podařilo utkání rozhodnout,“ hodnotil slávistický trenér Beránek zápas, ve kterém byl jeho tým 75 minut horším celkem.

Slovácko se sice v závěru nadechlo k náporu a pokusilo se vyrovnat, ale bez výsledku a počtvrté za sebou vstoupilo do nové sezony porážkou.

„Jsem zklamaný. Nebudu se zaobírat, jestli byla porážka zasloužená, stala se. Dlouho mě bude mrzet, jak se změnil obraz hry, když jsme nabídli soupeři standardní situaci k otočení výsledku. Slavia se v závěrečných dvaceti minutách probudila a využila našich chyb, ze kterých dala dvě branky. Když už nic, tak jsme alespoň mohli uhrát remízu,“ litoval slovácký trenér Habanec.