Utíkat nebudu, prohlásil slávistický trenér Beránek po další prohře

Slávistický trenér Miroslav Beránek sleduje hru svého týmu. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

25 2015
Po prohře v Jablonci 1:2 se fotbalisté Slavie propadli na čtrnácté místo ligy a pokud se nezvednou, ještě je může čekat boj o záchranu. Stále hlasitěji se přitom mluví o odvolání trenéra Miroslava Beránka, ten však navenek zachovává klid.

„Noviny si píšou, ale já se koncentruji na svou práci,“ odmítl Beránek spekulace o svém možné konci u týmu.

Slavia na jaře vyhrála jen první utkání v Liberci a od té doby získala jen dva body, což ji sráží ke dnu.

Změnila se po prohře Jablonci nějak vaše pozice?
Já určitě z boje sám utíkat nebudu, to není můj styl práce. Záleží na vedení klubu. Máme před sebou pět posledních zápasů a všechny jsou hratelné. Já věřím, že tuhle nepříznivou sérii otočíme.

Proč jste nebodovali ani v Jablonci?
Do utkání jsme nevstoupili dobře a z první akce domácích jsme inkasovali. Rychle jsme se však oklepali a vyrovnali. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Ve druhém poločase domácí přidali a nás brzdila nepřesnost, ale nakonec rozhodla individuální akce Pospíšila. Domácí byli produktivnější a díky tomu zvítězili.

Často prohráváte o jediný gól, je to už ubíjející?
Hráči to tak cítí. Vědí, že i v Jablonci mohli bodovat, jenže v Plzni, na Spartě nebo tady prohráváme o gól, protože nám chybí finální zakončení akcí. To je rozhodující moment.

Ulevilo se vám alespoň, že poslední dva týmy ligy Budějovice a Hradec ve vzájemném utkání remizovaly a moc vás nedotáhly?
Během utkání jsem na ostatní zápasy nemyslel a byl jsem vtažen do dění na hřišti. Ale samozřejmě z pohledu tabulky je to pro nás pozitivní věc.

Co je nutné změnit, aby se Slavia zvedla?
V tréninku se samozřejmě koncovce věnujeme, ale jak už to bývá, když se nedaří, chybí to nejdůležitější a to je klid ve finálních částech, což jsou klíčové okamžiky utkání.