Slavia - Boleslav 3:4, přestřelku ukončil v závěru hostující Wágner

Mladoboleslavská radost (ilustrační foto) | foto:  Michal Šula, MAFRA

13 2015
Vedli 2:0, ale nakonec odcházeli do šaten s hlavami v dlaních. Fotbalisté Slavie prohráli v úvodním duelu 20. kola nejvyšší soutěže s Mladou Boleslaví 3:4, když rozhodující gól inkasovali v první minutě nastavění poté, co Wágner tečoval prudkou přihrávku Ďuriše.

Trenér Boleslavi Karel Jarolím tak prožil úspěšný návrat na Slavii, s níž získal dva tituly.

Slavia v minulém týdnu kvůli infekčnímu onemocnění v plzeňském kádru nehrála utkání na západě Čech a vypadnutí ze zápasového rytmu na ní bylo v úvodu vidět. Mladá Boleslav lépe kombinovala, častěji držela míč, ale velkou možnost si nevytvořila.

Naopak ze své první vážné akce se v 23. minutě radovala Slavia. Latka vyhrál souboj ve vápně a odražený míč napálil nechytatelně k levé tyči Zmrhal. V této ligové sezoně skóroval počtvrté a pokaždé to bylo doma.

Duel jsme sledovali v podrobné reportáži.

Pražany vedoucí trefa nakopla a v 37. minutě zvýšili. Z přímého kopu se k tyči trefil Gruzínec Kenija a ve čtvrtém ligovém utkání se dočkal premiérové branky.

Zdálo se, že Pražané v klidu kontrolují hru, jenže pak během necelých pěti minut náskok lehkovážně ztratili. Téměř ihned po rozehrávce udeřil slávistický „postrach“ Bosňan Ščuk, který uklidil odražený míč přesně k tyči a skóroval ve čtvrtém ligovém zápase proti červenobílým za sebou.

Za chvíli už bylo srovnáno. Domácí brankář Hrubeš vyboxoval míč před sebe a nedůraz ve slávistické obraně ztrestal střelou k tyči Šisler, který nastoupil netradičně na stoperu místo zraněného Hůlky.

Hned po přestávce mohli Mladoboleslavští skóre otočit, jenže volný Zahustel z voleje pálil těsně mimo. Místo toho znovu udeřili domácí a jejich kanonýr Škoda. V 47. minutě mu přihrál ze strany Zmrhal, domácí útočník s pomocí tyče překonal Šedu a třináctým gólem si upevnil pozici nejlepšího ligového střelce této sezony. Škoda za chvíli mohl přidat další trefu, ale z otočky minul.

Hosté se chvíli vzpamatovávali a pak v 62. minutě opět srovnali. Skalák zakroutil přímý kop podobně jako Kenija a navázal na dvě trefy z minulého kola proti Českým Budějovicím.

Krátce po příchodu na trávník mohl otočit stav střídající Ďuriš, ale hlavou trefil jen tyč. V 76. minutě postupoval na bránu domácí Kenija, po souboji s Navrátilem upadl, ale Pražané se dožadovali faulu a červené karty marně. Slávisté se tlačili za vítězným gólem, jenže místo toho se radovali hosté. Hlavou v první minutě nastavení rozhodl Wágner.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28