Vyždímali jsme se až do konce, tvrdí jablonecký kapitán Piták

HLAVA V DLANÍCH. Jablonecký kapitán Karel Piták zpytuje svědomí v zápase s Mladou Boleslaví. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

12 2012
Až ve 14. kole 1. ligy si dokázal vychutnat gólovou radost kapitán jabloneckých fotbalistů Karel Piták. Zkušený ofenzivní záložník si naběhl na centr Lafaty a nezvykle hlavou snížil proti Mladé Boleslavi na 1:2.

Jeho trefa však nakonec nic neřešila.

Jablonec, jeden z elitních týmů nejvyšší soutěže, který hrál téměř 70 minut po vyloučení Špita jen v deseti, totiž nakonec doma se Středočechy po boji padl 2:3.

"Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo, ale na druhou stranu bych raději toho góla nedal a my měli aspoň nějaký bod. V týdnu se musíme zvednout a za týden pojedeme do Olomouce k dalšímu těžkému zápasu s hlavou vzhůru," nabádá 32letý Karel Piták.

S Mladou Boleslaví to byl hodně divoký zápas, jak těsnou porážku hodnotíte?
Myslím, že jsme začali dobře, prakticky dvacet minut jsme soupeře k ničemu nepustili a ve středu pole jsme měli navrch. Bohužel pak přišla velká chyba a červená karta pro brankáře Michala Špita a navíc penalta. Z ní jsme dostali gól, hráli jsme o deseti, pak jsme inkasovali podruhé a vypadalo to s námi špatně. Naštěstí jsme dokázali vstřelit kontaktní branku. A až do konce jsme i v oslabení dokázali hrát s Boleslaví vyrovnanou partii, ale, bohužel, nedosáhli jsme ani na bod.

Utkání Jablonec versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Byly ta penalta a vyloučení rozhodujícím momentem utkání?
Asi jo. Proti každému mužstvu je těžké hrát o deseti, navíc sedmdesát minut, ale vyždímali jsme se až do konce, měli jsme šance, dali jsme tyč, hlavičku Máry Kysely gólmanMiller zázračně vykopl.

Jak vám podle vás prohra s Boleslaví zkomplikovala život v boji o nejvyšší příčky tabulky?
To je zatím těžko říct. Chtěli jsme v oslabení urvat aspoň bod, nepodařilo se, ale teď pojedeme do Olomouce. Takže musíme dát hlavy vzhůru, jedeme dál a bodovat tam.

Co se dělo o pauze v kabině, protože ve druhé půli jste měli i v deseti dlouhou dobu hodně navrch?
Už i po tom kontaktním gólu na jedna dva to bylo v závěru první půle od nás zase dobré. Řekli jsme si, že budeme takhle pokračovat, a to se dařilo. Měli jsme řadu šancí, bohužel jsme je nedokázali až na jednu proměnit. Ale celkově si myslím, že ty naše výkony jsou v poslední době docela dobré.

Jaké to bylo, když vás fanoušci po zápase vytleskávali, i když jste prohráli?
To se moc často nestává, to je fakt... Ale myslím, že diváci viděli, že jsme se vyždímali až do konce, že jsme šli i v deseti za vyrovnáním.

Váš první letošní ligový gól padl z nezvyklé situace. Útočný hrot a kanonýr Lafata centroval zleva a vy jste zakončil přesnou hlavičkou...
...máte pravdu. David Lafata si naběhl do strany, já jsem mu to tam dal, on krásně nacentroval a mně stačilo jen míč trknout na bránu. Hlavou jsem mohl dát gól i ve druhé půli, ale gólman Miller to stačil vyrazit. Škoda.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28