První start, gól a nová smlouva. Pulkrab se Spartě upsal do léta 2020

Sparťanský útočník Matěj Pulkrab zdraví fanoušky po vítězném utkání s Jabloncem. | foto: www.sparta.cz

22 2016
První start v rudém dresu v lize, první gól a k tomu nová smlouva. Krásné období prožívá sparťanský fotbalista Matěj Pulkrab. Druhý den po povedené ligové premiéře proti Jablonci (3:0) podepsal kontrakt do léta 2020. Sparta to oznámila na svém webu.

Pulkrab je sparťanským odchovancem, loni na podzim zaujal v dorostenecké lize natolik, že si ho trenér Zdeněk Ščasný vytáhl do přípravy áčka.

Jelikož by příliš šancí nedostal, pustila ho Sparta na hostování do Liberce, kde podle původní domluvy měl zůstat až do příštího léta. Při epizodních startech v sedmi zápasech dal čtyři góly, což s sebou neslo zájem Sparty. V létě se vrátil a patří stabilně do prvního týmu.

Premiérový start si připsal ve čtvrtek v Evropské lize na hřišti Sönderjyske (0:0), kde se jako střídající hráč rozhodně neztratil. „Uhrál si tam svoje,“ řekl Ščasný.

Když v nedělní lize proti Jablonci (3:0) se sparťané poločasem protrápili, nasadil kouč Pulkraba, který se mu za důvěru v 75. minutě odvděčil gólem na 2:0.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10