Sparta vedla nad PSV Eindhoven, ale nakonec schytala pět gólů

NADĚJNÝ ZAČÁTEK. Sparta vedla nad PSV Eindhoven 2:0, ale nakonec prohrála 2:5. Ilustrační snímek | foto: Reuters

11 2015
Sparťanští fotbalisté si v rámci zimní přípravy připsali první porážku, byť proti silnému soupeři. V rámci tradičního turnaje v Maspalomas podlehli PSV Eindhoven 2:5, přestože nad věhlasným nizozemským týmem vedli už o dva góly.

„Výsledek vypadá divoce, přestože jsme odehráli vydařený první poločas. Osahali jsme si terén i soupeře a z naší aktivity vzešly dva góly. Škoda, že jsme dostali kontaktní branku ještě před přestávkou. Ve druhém poločase soupeř hrál aktivněji a prokázal velkou individuální kvalitu,“ zhodnotil zápas sparťanský trenér Vítězslav Lavička pro klubový web.

Sparta ani tentokrát - jako v pátek proti Vlašimi (2:0) - nenastoupila v plné sestavě. Z obvyklé zahajovací jedenáctky chyběli brankář Bičík, obránci Kadeřábek a Brabec (dostal se na hřiště ve druhém poločase) a záložník Vácha.

I když Sparta proti slavnému soupeři nastoupila z plného tréninku, tak se dokázala dostat dokonce do dvougólového vedení. V krátkém rozmezí se ve 36. a 37. minutě prosadili Dočkal a Lafata. Mimochodem, oba se trefili i proti Vlašimi.

Ale PSV Eindhoven dokázal vývoj zápasu otočit. Těsně před koncem prvního poločasu snížil Maher, v 66. minutě vyrovnal Depay, pět minut nato přidal třetí branku Luuk de Jong, jenž se následně trefil ještě jednou. Pátou branku vstřelil Wijnaldum.

Sparta - PSV Eindhoven 2:5.

„I za stavu 2:4 jsme ale měli znovu šance a zápas jsme mohli klidně ještě zdramatizovat nebo dokonce vyrovnat, ale bohužel se nám nepodařilo využít šance. Krátce poté dal Eindhoven pátou branku. Byly tam samozřejmě individuální chyby, které vznikly z aktivity ofenzivních hráčů soupeře, kteří prokázali ve druhém poločase velkou kvalitu,“ prohlásil Lavička.

Lídr nizozemské ligy nastoupil i se svými oporami. Na hřišti nechyběli Depay, De Jong, Wijnaldum, Maher, Bruma, Willems... Všechno nizozemští reprezentanti. Hrál také mexický záložník Guardado, volno dostal jen brankář Zoet.

Utkání se hrálo v rámci tradičního přípravného turnaje na Kanárských ostrovech. Další zápas čeká Spartu, za kterou poprvé nastoupil americký útočník Picault, v úterý proti Celtiku Glasgow.

Sparta - PSV Eindhoven 2:5
36. Dočkal, 37. Lafata - 45. Maher, 66. Depay, 71. a 76. De Jong, 86. Wijnaldum.
Sestava Sparty: Štěch - Jánoš, Kováč (61. Brabec), Holek, Costa - Dočkal (80. Schick), Matějovský, Vacek (72. Picault), Mareček, Krejčí (77. Podaný) - Lafata.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38