Liberecký Frýdek dal proti Kolínu hattrick, Dukla deklasovala Žilinu

Liberecký Josef Šural (vlevo) si zpracovává míč v přípravném utkání proti Kolínu. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

17 2015
Prvoligové týmy mají za sebou další várku přípravných zápasů. Teplice úvodní klání zimní přípravy odehrály proti divizním Brozanům, které i díky dvěma gólům nováčka Hory zdolaly 3:2. Výhru slavil také Liberec či pražská Dukla, jež porazila Žilinu 5:1.

Fotbalisté Teplic vstoupili do zimní přípravy vítězně, i když se proti Brozanům nadřeli. O výhře prvoligového celku nad divizním rozhodl až deset minut před koncem z pokutového kopu Jakub Hora. Nová posila Teplic navíc vstřelila branku i v prvním poločase.

První přípravné klání má za sebou také Příbram. Za středočeský celek v duelu proti Písku nastoupili také testovaní hráči Pavel Fořt a Lukáš Bodeček. O bývalém slávistovi Fořtovi se takto vyjádřil na oficiálních internetových stránkách klubu prezident Příbrami Jaroslav Starka. „Pavel je gólový útočník.“

A jednatřicetiletý forvard, který odešel ze Slovanu Bratislava, tuto charakteristiku potvrdil hned v prvním zápase. V 17. minutě gólem hlavou zvyšoval na 2:0. Příbram nakonec porazila Písek 5:1.

Ve svém třetím přípravném zápase si proti prvnímu celku slovenské ligy zastřílela pražská Dukla, která Žilině nasázela pět branek. Dvakrát se v utkání trefili Berger a Tetour, další gól přidal Koval.

Liberec porazil druholigový Kolín 4:1 a s novými kouči Kotrbou a Csaplárem si tak připsal druhé vítězství v zimní přípravě. Velký podíl na výhře Severočechů měl Martin Frýdek, který vstřelil hattrick během patnácti minut v závěru prvního poločasu.

Výsledky přípravných zápasů

Teplice - Brozany 3:2 (2:1)
25. a 81. z pen. Hora, 39. Balázs - 35. a 59. Potočný.
Sestava Teplic: Grigar - Lüftner (8. Heger), Matula, Jablonský - Hora, Ljevakovič, Mozol, Krob - Balázs - Stratil (57. Výborný), Chukwuma. Trenér: Ščasný.

Teplice - 1. FC Weisenfelz 4:0 (1:0)
8. a 48. Vondrášek, 77. Takács, 84. Táborský.
Sestava Teplic: Lipš - Hošek, Takács, Urma - Vondrášek, Richter, Kodeš, Strada (56. D. Procházka) - Táborský - Salami (70. Horvát), Chukwuma.

Liberec - Kolín 4:1 (4:0)
Branky Liberce:
29., 38. a 44. Frýdek, 7. Luckassen.
Sestava Liberce: Hroššo - Mudra, Pokorný, Karišik (46. Pimpara), Fleišman (46. Coufal) - Delarge (46. Kaiser), Ďubek (46. Obročník), Douglas, Frýdek (46. Calazans) - Šural (46. Ndiaye), Luckassen. Trenéři: Kotrba a Csaplár.

Dukla Praha - Žilina 5:1 (2:0)
43. a 71. Berger, 55. a 80. Daniel Tetour, 29. Koval - 89. William.
Sestava Dukly: Chudý - Karavajev, Jeřábek, Štětina (35. Polom), Matěj Hanousek - Gedeon (46. Považanec), Marek Hanousek, Koval (46. Daniel Tetour) - Mareš, Seidi (48. Čajič), Berger. Trenér: Kozel.

Písek - Příbram 1:5 (0:3)
Branky: 6. Milec - 8. Hnaníček, 17. Fořt, 28. Suchan, 51. Eyenga, 66. Tregler. Sestava Příbrami: I. poločas: Boháč - Sus, Hájovský, Bodeček, Divíšek - Pilík, Suchan, Krameš, Hnaníček, Zeman - Fořt (30. Eyenga). II. poločas: Krbeček - Matějů, Tregler, Bodeček, Šindelář - Nassuf, Polanský, Krameš, Hronek, Mareš - Eyenga (60. Sanogo)

Jihlava - Znojmo 1:1 (1:0)
Branky: 21. Přeučil - 56. Žondra
Sestava Jihlavy: I. poločas: Kotnour - Vaculík, Kryštůfek, Krejčí, Hybš - Kliment, Demeter, Bello, Batioja - Přeučil, Mešanovič. II. poločas: Kotnour - Marek, Tlustý, Šourek, Urbánek - Fulnek, Bello (68. Demeter), Šulek, Kukol - Harba, Mešanovič (60. Kosak). Trenér: Klusáček.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39