Slavia v přípravě vysoko podlehla Dukle, hrála především s mladíky

Dukla - Slavia, ilustrační foto | foto: ČTK

8 2014
Slavia a Dukla jako první kluby z první fotbalové ligy během zimní přípravy nastoupily k zápasu. Z výhry 4:0 se radovala Dukla, poražení však nastoupili v hodně kombinované sestavě. Čtyři góly nastřílela i Jihlava, která v dalším utkání dvou ligových týmů zdolala Znojmo 4:1.

Dukla - Slavia 4:0 (1:0)

Za Slavii z užšího prvoligového kádru byl na hřišti brankář Kamil Čontofalský, který se vrací po vleklém zranění. Chytal poločas a dostal jeden gól. Pětačtyřicet minut v záloze odehrál Jan Vošahlík, posila z Jablonce. Stejný prostor dostali i Luboš Tusjak a Pavel Vyhnal, kteří v minulosti párkrát za Slavii v lize hráli, a Prošek. Ten se zase ukázal v druhé polovině podzimu.

Navíc Slavii v utkání vedl trenér juniorky Daniel Šmejkal. ""Jsem rád, že jsme sehráli tento typ utkání s kvalitním soupeřem, pro mladou sestavu to byly cenné zkušenosti. S výsledkem pochopitelně spokojení nejsme," řekl pro klubový web.

Utkání se hrálo v rámci turnaje Tipsport Cup, Dukla ho jasně ovládla i proto, že nasadila silnější sestavu. Romera, Štetina, Matěj Hanousek, Hlinka, Néstor, Mareš, Kalouda či Engelmann, ti všichni patří ke stabilním ligovým fotbalistům.

Branky: 6. Néstor, 56. Hamulák, 83. Kalouda, 89. Čapek.
Dukla 1. poločas: Tetour - Romera, Štetina, Jeřábek, Hanousek - Hlinka, Ouedraogo, Koval - Néstor, Kunič, Engelmann. 2. poločas: Tetour - Juroška, Jeřábek, Štetina, Radoš - Hlinka, Kalouda, Koval - Čapek, Hamulák, Mareš. Trenér: Kozel.
Slavia 1. poločas: Čontofalský - Smolák, Souček, Kolařík, Tusjak - Salašovič, Šimeček - Vošahlík, Hrubý, Bazal - Vyhnal. 2. poločas: Hrubeš - Smolák, Mac, Salašovič, Tusjak - Verner - Prošek, Peterka, Vondráček, Zámečník - Červenka. Trenér: Koubek.

SC Znojmo - Vysočina Jihlava 1:4 (0:2)

Na jihlavské výhře se hattrickem podílel Muris Mešanovič. Vysočina tak soupeře z jihu Moravy porazila i ve čtvrtém vzájemném utkání v Tipsport lize. Jedinou branku Znojma vstřelil alžírský záložník Búrenane Favzí, který je v klubu na testech.

Branky: 60. Favzí - 11., 28. a 52. Mešanovič, 78. Teplý.
Znojmo: Hrubý (46. Doleček) - Mudra, Hudec, Hnaníček, Helísek - Lacko, Buchta - Mujagič (46. Favzí), Haurdič (46. Crnkič), Jovičič (41. Vašíček) - Gál-Anderzly. Trenér: Kalvoda.
Jihlava: Hanuš - Vaculík, Šourek, Kryštůfek, Šilinger - Kliment, Teplý, Marek, Kosak - Harba (70. Karlík) - Mešanovič (76. Marcin). Trenér: Rada.