Příbramští srovnali v posledních vteřinách

Brno - Příbram: Schindler a Došek - Hostující obránce Schindler uhlídal brněnského kanonýra Doška a navíc v poslední minutě vyrovnal na 1:1. | foto: Monika TomáškováMF DNES

16 2003
Brno - Branka příbramského obránce Schindlera deset vteřin před koncem čtyřminutového nastavení naštvala brněnské hráče, trenéra Večeřu i dva tisíce zmrzlých diváků. Brno už už drželo vítězství, které jim soupeř vyrval při poslední akci zápasu. Vedoucí branku domácího týmu vstřelil v 65. minutě aktivní útočník Pacanda, jenž po Doškově přihrávce doklepl míč do sítě.

Brněnský kouč Karel Večeřa si postěžoval, že v kritických zlomových okamžicích chybí jeho týmu lépe dohrávat situace, aby soupeře nepustili do tlaku. "Mohli jsme vítězství potvrdit druhým gólem. Po odchodu zraněného Křivánka, jenž měl problémy s kolenem, byl jediným starším hráčem na hřišti z našeho týmu Kotůlek."

Příbramský trenér Jozef Chovanec měl radost, že se mu podařilo splnit cíl: bodovat. "Snažili jsme se o aktivní hru. V našem týmu se dařilo oběma novým hráčům. Svoboda odehrál utkání na nezvyklém místě pravého obránce. Zavadil zejména v závěru burcoval hráče do útoku a měl velký podíl na vyrovnání," ocenil výkon posily z pražské Sparty.

Z vytrvalé územní převahy si domácí vypracovali na zmrzlém terénu několik slibných střeleckých příležitostí. Snaživě si počínal na hrotu útoku zejména Pacanda, jenž nejčastěji ohrožoval branku soupeře.

Už ve 13. minutě využil zaváhání zadáků Příbrami, pokusil se chytrým obloučkem přehodit brankáře Sňozíka, jenž stačil v poslední chvíli konečky prstů míč vytáhnout na břevno.

Příbram se úspěšně bránila, svou defenzivní taktiku ale úspěšně prokládala pokusy o bleskové protiútoky.

Nadějně vypadala v patnácté minutě Gomésova akce, při níž Brazilec našel přesnou přihrávkou ve střelecké příležitosti Siegla, jehož pokus zlikvidoval novic v brněnské brance Belic. Většinu útočných akcí brněnského týmu zakončoval Pacanda, který prověřoval svými střelami brankáře Příbrami Sňozíka.

Zápas se hrál v solidním tempu a několikrát vynikl na brněnské straně i gólman Belic. Po změně stran zvýšili domácí fotbalisté svůj tlak. Po Pacandově vedoucí brance mohl o deset minut později zvýšit brněnské vedení Došek, jenž obešel zadáky soupeře, ale nastřelil tyč.

V závěru vsadila Příbram na ofenzivní kartu, z drtivého tlaku v 87. minutě stačil střelu Siegla vyrazit z opuštěné branky Drga. V nastavení se po trestném kopu Příbrami odrazil míč k Schindlerovi, jenž poslal za hranicí trestného území míč do brněnské branky.

BRNO - PŘÍBRAM 1:1 (0:0) podrobnosti
Góly: 66. M. Pacanda
Góly: 90. J. Schindler
Sestavy: T. Belic - M. Krško, P. Křivánek (46. P. Vojtíšek), M. Kotůlek, R. Drga - P. Musil (90. T. Abrahám), A. Schuster, M. Svoboda (87. T. Návrat), P. Mezlík - L. Došek, M. Pacanda
Sestavy: R. Sňozík - V. Svoboda, V. Turtenwald, J. Schindler, M. Mácha (78. M. Kulič) - R. Otepka (84. P. Jendruščák), R. Novák, P. Zavadil, J. Rychlík (80. M. Macek) - F. Gomes, H. Siegl
Náhradníci: P. Brezovan, M. Živný, P. Šustr
Náhradníci: J. Kafka, J. Riegel, V. Janů, J. Birhanzl
Žluté karty: 53. M. Kotůlek