Trenér žádné ultimátum nedostal, říká příbramský šéf Větrovský

Příbramský trenér Petr Čuhel zažívá těžké období | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10 2014
Fotbalová liga se teprve blíží ke čtvrtině, ale Příbram už řeší nepřehlédnutelný problém. Manko na nesestupovou příčku narostlo na čtyři body. V sobotu přijede posílený Jablonec. „Žádné ultimátum nepadlo,“ řekl šéf klubu Petr Větrovský.

Když fanoušci fotbalové Příbrami po minulé domácí prohře 2:3 s Bohemians balili bubny a pod tribunou procházeli zklamaní hráči, z kotle se náhle ozvalo: „Čuhel ven!“

Příbram pod vedením trenéra Petra Čuhela od té doby prohrála v lize i na Slovácku 1:4 a se dvěma body zůstává na předposledním, sestupovém místě.

Jak z té šlamastyky ven?

Tým od Litavky v sobotu (hraje se od 17 hodin) potřebuje nutně zabrat doma proti Jablonci.

„Žádné ultimátum směrem k hráčům nebo trenérovi nepadlo,“ odmítá paniku generální ředitel klubu Petr Větrovský, byť dodává: „Je pravda, že v případě další ztráty už bychom se situací museli zabývat.“

Pro příbramský tým je polehčující okolností, že mu los v úvodních čtyřech kolech postavil do cesty všechny pohárové účastníky - Plzeň, Liberec, Spartu a Mladou Boleslav. Jenže následné zápasy s Bohemians i se Slováckem měly být těmi, v nichž bude cesta k výhře snazší. A nebyla. Příbram dohromady za poslední tři ligové zápasy inkasovala jedenáct gólů, což je alarmující číslo stejně jako čtyřbodová ztráta v tabulce na týmy před ní.

„Potřebujeme se vrátit k výkonům ze začátku soutěže. Nesmí nám scházet koncentrace a nasazení celých devadesát minut,“ nabádá trenér Čuhel.

Do pohody by tým mohla alespoň trochu naladit pohárová výhra 1:0 ve Vlašimi, jejíž přínos kladně hodnotil i útočník Jakub Řezníček: „Chtěli jsme zvítězit, abychom zahnali myšlenky na poslední zápasy a mohli se od něčeho odrazit.“ Hop! Bude to skok k lepšímu?

S Jabloncem v sobotu přijede i příbramský odchovanec Milan Mišůn, jenž do Baumitu v létě přestoupil. „S Milanem si průběžně voláme, ale teď asi na žádné hecování nedojde, není na něj čas,“ prohlásil Řezníček. A čas na vítězství?

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28