Příbram - Dukla 2:2, hostům vzala tři body penalta a vlastní gól

David Štípek (v zeleném) v souboji s Kasparsem Gorkšsem z Dukly. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

30 2016
Dlouho vedli o dvě branky a vypadalo to, že směřují k vítězství. Nakonec ale fotbalisté Dukly vezou z Příbrami jen remízu. Nejdřív inkasovali ze sporné penalty, pak si Hanousek ve skluzu nešťastně srazil do branky Brandnerův centr.

„Podařilo se nám ten zápas vyrovnat, takže to je bod, který však v podstatě kvůli výhře Olomouce nic neřeší,“ říkal po utkání domácí kouč Pavel Tobiáš. „Musíme pořád věřit, stále máme o bod víc a lepší vzájemný zápas, ale nesmíme na to spoléhat.“

Oba týmy se nacházejí v odlišném rozpoložení a na hřišti to bylo vidět. Zatímco Příbram dlouho pokračovala v trápení, Dukla potvrzovala dobrou formu z posledních zápasů. Jako první zahrozil Berger, který ale z přímého kopu trefil jen konstrukci branky.

Dukla nadále byla aktivnější a ve 33. minutě šla do vedení. Po závaru v domácím vápně se k míči dostal Mareš, hezkou kličkou se na malém vápně zbavil obránce i gólmana hrušky a zamířil do prázdné branky.

Příbram mohla rychle odpovědět, když u pokutového území zůstal nehlídaný Šabala, který překvapivě v základní sestavě nahradil Bednáře, ale z voleje zamířil nad branku. Na druhé straně přestřelil i Hanousek.

Ani po změně stran se domácí neprobrali, naopak v 54. minutě utekl hostující Berger, ve vápně našel nabíhajícího Néstora a španělský útočník z první poslal míč přesně pod břevno. Navázal tak na dvě branky z minulého kola ve Zlíně.

Jenže pak se znovu potvrdilo, že své vedení nedokáže Dukla uhlídat jako v Mladé Boleslavi či se Spartou. Příbram posílila ofenzivu o Pilíka, zůstávala více na míči a začínala dostávat Pražany pod tlak. V 67. minutě z toho byla penalta - rozhodčí Zelinka ji nařídil za sporný zákrok Čajiče na Rezka. K míči se postavil právě střídající Pilík a snížil. Odstartoval tak závěrečný domácí nápor.

Už se zdálo, že se hosté ubrání, ale tři minuty před koncem pronikl do vápna Brandner, poslal před branku střílený centr a Hanousek ho skluzem srazil mezi Radovýma nohama do vlastní branky. Příbram se tak na poslední chvíli vyhnula pádu na sestupovou příčku.

„Za stavu 2:1 měl Beauguel jasnou šanci a to prostě musí proměnit, to ať se na mě nezlobí, ale to řešení bylo hrozné,“ láteřil po zápase trenér Dukly Luboš Kozel. „A v závěru jsme si to vypili vlastním gólem, což je takový náš evergreen.“