Poražení v závěru finišovali marně

16 2003
Blšany - Příliš pozdě začali fotbalisté Příbrami stahovat náskok domácích hráčů Blšan. Nechali si soupeře utéct na tříbrankový rozdíl a v závěru dramatického střetnutí už bylo pro hosty pozdě. Za stavu 4:1 se zdálo, že o výsledku je rozhodnuto, ale nakonec se o něj domácí třásli. Nejdříve totiž snížil Siegl a v nastaveném čase přidal Novák hlavou další gól příbramského celku. K vyrovnání se však hosté už nedostali.

V Blšanech se zápas lámal už v první čtvrthodině. Hráči obou týmu jakoby si chtěli užít slunečného počasí a připravili fanouškům střelecké hody. Načal je obvyklý kat chmelařů: Siegl naběhl na přesnou přihrávku Otepky a ukázal, že stále má kanonýrské vlohy.

Jenže hosté se o příjemný náskok rychle nechali obrat. Nedůrazná defenzíva nechávala domácí hráče ve snadných příležitostech a ti jich dokázali využívat. Šelicha se snažil střelecky chytit už v úvodní desetiminutovce, ale vyšel mu až pokus ve dvanácté minutě po přistrčení Žemlíka.

Domácí pochopili, že i slepená sestava, v níž se Jiří Němec objevil na liberu, může mít proti Příbramským šanci. A už v šestnácté minutě zaběhl Bureš za obranu na centr z pravé strany a v pádu byl důraznější než Svoboda - 2:1.

Hosté se nemohli z rychlého obratu vzpamatovat a až do závěru poločasu jen přihlíželi nadšené snaze domácích. Pouze Sieglova hlavička ze 33. minuty mohla blšanskou branku ohrozit. Největší ránu dostali hosté už ve druhé minutě nastaveného času prvního poločasu: Bureš se znovu vřítil až před Sňozíka, i tento souboj dokázal vyhrát a dostat svůj tým do dvoubrankového vedení.

Po přestávce sice hosté nějaký čas dávali najevo, že by rádi průběh utkání zkomplikovali, ale jejich naděje utnula 67. minuta a další hrubá chyba Sňozíka. Příbramský gólman vyběhl dvacet metrů před branku v domnění, že zastaví pronikajícího Souradu. Jenže ten ho prostřelil a zvýšil na 4:1, což se na konec ukázalo rozhodující.

Domácí kouč Günter Bittengel poznamenal: "Další ztráta by pro nás znamenala bezprostřední ohrožení v sestupovém pásmu. Rozhodlo, že se mužstvo nezlomilo po inkasované brance, a také naše větší agresivita a nasazení. Když rozhodčí pustí hru, tak to bojovnějšímu týmu svědčí, a tím jsme byli dnes my."

Příbramský trenér Jozef Chovanec věděl, kde jeho hráči selhali. "Začátek nám sice vyšel, ale vstřelená branka nám spíš ublížila. Po ní jsme nepochopitelně ztratili koncentraci a mysleli si, že už to dotáhneme jen fotbalovostí. Jenže soupeř byl agresivnější a my na to doplatili několika brankami."

BLŠANY - PŘÍBRAM 4:3 (3:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 12. R. Šelicha, 16. J. Bureš, 45. J. Bureš, 67. D. Sourada
Góly: 11. H. Siegl, 86. H. Siegl, 90. R. Novák
Sestavy: A. Chvalovský - Jiř. Němec - M. Horáček, L. Pleško - L. Michal, J. Sýkora, R. Čížek, R. Šelicha (79. Jos. Němec), J. Bureš - J. Žemlík (84. R. Hogen), D. Sourada
Sestavy: R. Sňozík - V. Svoboda, R. Formánek, J. Schindler, V. Turtenwald - R. Otepka (82. M. Macek), P. Zavadil (82. J. Birhanzl), R. Novák, F. Gomes - M. Kulič (68. J. Adamec), H. Siegl
Náhradníci: T. Obermajer, P. Hašek, M. Pazdera, M. Tóth
Náhradníci: J. Kafka, V. Janů, M. Mácha, J. Riegel
Žluté karty: 66. J. Sýkora