Disciplinárka trestá Procházku na dva duely a vyšetřuje slávistu Keniu

Václav Procházka (vpravo) bude Plzni chybět dva zápasy. | foto: Martin Polívka, MAFRA

5 2015
Plzeňští fotbalisté odehrají dva zápasy v domácích soutěžích bez svého kapitána Václava Procházky. Obránce dostal trest za vyloučení v nedělním zápase proti Spartě (2:1) - vynechá tedy ligové utkání v Ostravě a pohárový duel proti Brnu.

Procházka dostal červenou kartu v závěru prvního poločasu duelu se Spartou. Nejprve ho fauloval Marek Matějovský, plzeňský stoper se následně neudržel a hrudníkem srazil soupeře na zem.

Disciplinární komise fotbalové asociace ohodnotila jeho počínání jako hrubé nesportovní chování.

Stejný trest za dvě utkání čeká i jihlavského Adama Jánoše, který byl v Ďolíčku proti Bohemians 1905 vyloučen za surovou hru.

Jeho spoluhráč Lukáš Vaculík bude mimo hru za vyloučení jedno utkání stejně jako olomoucký Roman Hubník a Juraj Chvátal ze Slovácka.

Disciplinárka také na základně stanoviska komise rozhodčích zahájila řízení se slávistickým záložníkem Levanem Keniou kvůli hrubému nesportovnímu chování v souboji s Olomoucí. Gruzínský středopolař ve druhé půli šlápl na Davida Housku.

Baník Ostrava dostal pokutu 60 tisíc korun za nevhodné chování části fanoušků v v Uherském Hradišti, domácí Slovácko pak 20 tisíc za nedostatečnou pořadatelskou službu.

Slavia musí stejnou částku zaplatit za totožný prohřešek v utkání proti Olomouci.

S Plzní pak disciplinárka zahájila řízení kvůli chování části domácích diváků v zápase se Spartou a nedostatečné pořadatelské službě.

Komise také odebrala šest bodů třetiligovému Mostu. Jde o plnění trestu od disciplinární komise FIFA ze začátku loňského roku za to, že severočeský celek v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28