Patrik Siegl přišel a pojistil tři body

Olomouc - Zlín - Olomoucký Špiláček (vpravo) v souboji se zlínským Dobešem v utkání Olomouc - Zlín | foto: Vladislav GalgonekČTK

26 2003
Olomouc - Šanci na vyrovnání propásl v Olomouci zlínský fotbalista Švach. Ten totiž za stavu 1:0 pro domácí neproměnil pokutový kop nařízený za ruku Randy. Nakonec hosté inkasovali podruhé, protože v nastaveném čase dramatického boje se za Olomouc trefil Patrik Siegl, který na hřiště přišel jen chvíli předtím.

Domácí trenér Petr Uličný postrádal zraněného kanonýra Reitera, přesto nechal na lavičce oba vysoké útočníky. Možná i proto patřil úvod hostům a olomoučtí zadáci často řešili problémy jen za cenu faulů. Po sedmi minutách už měli na kontě dvě žluté karty a mohli hovořit o štěstí, že Koubského hlavičku zastavila spojnice tyče a břevna.

Domácí pak kopali sérii rohů, ale míče končily na hlavách vysokých zadáků soupeře. Mírná územní převaha Sigmy v další fázi prvního poločasu vyústila pouze v náznaky šancí.

Druhý poločas zahájila Sigma hru aktivněji, ale její útoky byly doslova neškodné. Až v 58. minutě centroval zleva Urbánek, Vyskočil prodloužil hlavou na Vlčka a ten zamířil přesně do levého horního rohu Baránkovy branky.

V 69. minutě spadl vysoký míč na ruku domácího Randy, sudí Beneš nařídil penaltu, ale Vaniak střelu Švacha vyrazil. Hosté měli stále blízko k vyrovnání, ale na závěrečné dvě minuty přišel na hřiště olomoucký Patrik Siegl a v nastaveném čase po přesné Urbánkově přihrávce pojistil Sigmě výhru.

"Hráli jsme po zemi, protože Zlín má v obraně vysoké hráče. Za obranu hostí jsme se několikrát dostali, ale akce gólem neskončily. Výhru jsem si museli odpracovat," řekl
olomoucký trenér Petr Uličný.

Jeho protějšek Vlastislav Mareček prohlásil: "Nevyužili jsme brankové příležitosti včetně penalty a soupeř nás ztrestal ve druhém poločase. V závěru jsme
otevřeli hru, chtěli jsme vyrovnat, ale místo toho jsme dostali z protiútoku druhý gól."