Opavští si naklonili diváky bojovným výkonem

25 2003
Opava - Fotbalisté Opavy porazili Příbram 3:2 a poprvé v letošní sezoně bodovali naplno. V tabulce jsou na 13. místě, mají čtyři body. Opavané navázali na solidní výkon z prvního domácího zápasu s Jabloncem (1:1). Výrazně jim k tomu pomohli i fanoušci. Přestože tribuna za jednou z branek ještě pořád není hotová, a podle zápisu na fotbal přišlo 3686 fanoušků, hukot byl na fotbale velmi slušný.

"Pěkná atmosféra," pochvaloval si opavský Filip Dort, hvězda zápasu. Dal dva góly, jeden hezčí než druhý. Byly to jeho premiérové trefy v první lize a právě divákům by je chtěl věnovat.

"Lidi byli výborní. Věřím, že až bude hotová i poslední tribuna, bude jich chodit ještě víc a povzbudí nás celý stadion. Budeme to potřebovat, podpora fanoušků je pro nás hodně důležitá."

Fotbalisté si diváky naklonili bojovným výkonem. Ne všechno se podařilo, Opavané se chyb nevyvarovali, ale obětavostí a elánem dokázali nevýrazného soupeře z Příbrami porazit.

"Hráči se přesvědčili, že se tvrdá práce vyplácí. Jen s ní mohou přijít výsledky," řekl opavský trenér Tomáš Matějček. "Jen je škoda, že nám chybí zraněný Zbyněk Pospěch, s ním by kvalita ještě stoupla."

Na to, že se hned od prvních minut z tribuny snášelo skandování: „Matějček ven!“, trenér nereagoval. Říká, že si z toho hlavu nedělal. "Je to jejich věc, mě to vůbec nerozhodilo, nedělám z takových věcí vědu."

Poprvé se v opavském dresu představil útočník Petr Faldyna. Ve čtvrtek přišel na hostování z druholigových Kunovic, v sobotu nastoupil v základní sestavě a odehrál celý zápas. Měl dvě příležitosti, ve 30. a 56. minutě.

Ale při první upadl v pokutovém území a při druhé prohrál sprinterský souboj s obráncem. Ke konci zápasu špatnou zpětnou přihrávkou Horňákovi odstartoval brejk Příbrami, který skončil penaltou.

"Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli, protože jsme doma už museli," řekl Filip Dort. "Soupeři okolo a nad námi bodují, tak my musíme taky. Doufám, že na to venku navážeme."