Třikrát do prázdné brány, to by se stávat nemělo, štve gólmana Koláře

Liberecký brankář Ondřej Kolář dostává gól v utkání se Slavií. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

23 2015
V prvním poločase si občas připadal mladý liberecký brankář Ondřej Kolář mezi tyčemi zbytečný. Dostal tři góly od útočníka Škody, proti kterému byl pokaždé naprosto bezmocný, a další dvě tutovky fotbalisté Slavie zazdili sami po střelách vedle a do obránce.

„Všechny tři góly byly úplně stejný, což je problém. Hráči Slavie byli třikrát sami v malém vápně, Škoda střílel třikrát do prázdné brány..., to by se nám stávat nemělo,“ konstatoval zklamaně 20letý Ondřej Kolář po sobotní domácí porážce 1:3.

Co jste říkal vývoji utkání?
Hodně brzo jsme dostali nešťastný gól, ale kluci to pak zvládali, chytili se a dokázali jsme vyrovnat. Pak jsme ale zase po zbytečných chybách obdrželi další dvě branky, a to už se zápas horkotěžko otáčí.

Ukázalo se, že obrana je největší slabina Liberce?
Obvykle jsme moc gólů nedostávali, teď tři, což je poměrně dost a nejsme na to moc zvyklí. Takže bych neřekl slabina, zhodnotil bych to tak, že se nám proti Slavii nedařilo.

V čem tedy byly ty nejzásadnější chyby?
Vznikalo to na stranách hřiště po těch chybách, co jsme udělali a sprinterské souboje pak byly problém. Slavia dokázala rychlé brejky zakončit a celý zápas byl o útočníku Škodovi, který vyhrál snad všechny hlavičkové souboje, byl u všech gólů. Dařilo se mu.

Nebál jste se po velkých šancích a třech gólech, aby to nebyl ještě větší průšvih?
Tak, velký průšvih už pro nás byly ty tři góly a že bychom mohli dostat ještě další, nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Já jsem naopak furt do poslední minuty doufal, že s tím výsledkem ještě něco uděláme, protože takové zápasy tady už byly. Jako třeba s Jihlavou.

Jak se vám zezadu v závěru zápasu koukalo na ty vaše zahozené jasné šance?
S tím se potýkáme už hodně dlouho, je to náš velký problém. Byla to škoda, gólem by se zápas hodně zdramatizoval a konec mohl být úplně jiný.

Do konce ligy už teď chybí jen třináct kol a Slovan je stále předposlední...
...naše situace je po prohře se Slavií už zase víc dramatická. Teď musíme zabrat v každém zápase, v pátek pojedeme na Duklu s tím, že musíme vyhrát. Nic jiného nám ani nezbývá.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28