Olomouc vybojovala v dešti bod

15 2000
P r a h a - Remízu 1:1, která jim dává velkou šanci na postup, uhráli v dnešním utkání třetího kola Poháru Intertoto fotbalisté Sigmy Olomouc v chorvatské Koprivnici s místním týmem Slaven Belupo. Na trávník bičovaný celodenním deštěm nastoupila Olomouc bez nemocného Ujfalušiho, Kováče, který měl stop za tři žluté karty, a Hapala, jenž ještě neměl vyřízeny přestupové formality. "Fotbalu dnes uškodilo počasí, trávník byl hodně nasáklý vodou, i bez tří hráčů základní sestavy jsme ale zápas zvládli. Pro odvetu to vidím tak padesát na padesát, ale s dnešní remízou i výkonem jsem spokojen," řekl olomoucký trenér Leoš Kalvoda.

Do prvních šancí v zápase se dostala Sigma, ale střely Urbánka i Vlčka brankář Solomun vyrazil. V 16. minutě vystřelil z hranice šestnáctky přesně k tyči Geršak a domácí vedli 1:0, ale po devíti minutách bylo vyrovnáno, když Kučerův střílený centr neomylně zužitkoval Zdráhal.

Po změně stran oba týmy soustředěně bránily, navíc promáčený terén znemožňoval přesnější kombinace. V 67. minutě hostům přece jen jedna akce vyšla, ale Vlčkův gól nebyl uznán pro postavení mimo hru. Šanci dát vítěznou branku měl i v 90. minutě Barbořík po narážečce s Muchou, jenže jeden z obránců na brankové čáře srazil střelu těsně vedle pravé tyče.

Slaven Belupo Koprivnica - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 16. Geršak - 25. Zdráhal. Rozhodčí: Hyytia (Fin.).
ŽK: Kasič, P. Bošnjak - Rozehnal, Kovář, Zdráhal, Zbožínek.
Diváci: 2800.
Sestava Olomouce: Bureš - Kučera (75. Kotrys), Machala, Rozehnal, Kovář - Urbánek, Zbožínek, Barbořík, Špiláček (46. König) - Zdráhal (70. Mucha), Vlček.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
3. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7