Olomouc - Ml. Boleslav 1:1, domácí zachránili bod těsně před koncem

9 2014
Fotbalisté Mladé Boleslavi nevyužili možnost se alespoň načas dostat na třetí místo tabulky. V Olomouci totiž jen remizovali 1:1. Domácí na gól Jana Štohanzla odpověděli těsně před koncem brankou Adama Varadiho.

První poločas na Andrově stadionu příliš atraktivního fotbalu nenabídl. Jako první zahrozila Boleslav. Na Jarolímův roh si naskočil Ščuk a hlavou jen těsně přestřelil.

Ve 14. minutě pak na poslední chvíli ukopl Nešporovi míč na malém vápně domácí Šindelář. Před koncem poločasu ještě minul branku boleslavský Chramosta.

Bezbrankový stav mohl krátce po přestávce změnit Štohanzl, s jehož pokusem na přední tyč si tentokrát ještě poradil olomoucký brankář Blaha, který po minulém debaklu 0:4 v Teplicích nahradil Zlámala.

Štohanzl si spravil chuť v 65. minutě, když se po prodloužení přihrávky od střídajícího Zahustela trefil povedenou křížnou střelou - 0:1.

O chvíli později v mladoboleslavské šestnáctce překazil Navrátilovi zakončení Dosoudil, ale rozhodčí Hrubeš přes nevoli domácích diváků penaltu nenařídil.

Olomouc měla v závěru velký tlak, ze kterého nakonec vytěžila vyrovnání. V 87. minutě se po závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval Varadi a zblízka napálil míč do sítě.

Boleslav tak pošesté za sebou nedokázala v lize Olomouc porazit a prodloužila své čekání na venkovní vítězství na šest zápasů.