Příbram dostala gól skoro z půlky, ale na „fotbáleček“ Slovácka stačila

Momentka z duelu Příbram vs. Slovácko (bílá) - archivní snímek. | foto: MAFRA

31 2014
Na tribuně jako delegát seděl bývalý příbramský rozhodčí Miroslav Liba a sázkové kanceláře hromadně snižovaly kurzy na vítězství domácích. Tady se budou dít věci, šuškalo se před zápasem mezi fanoušky. Jenže sobotní zápas Příbrami se Slováckem nakonec žádný kontroverzní moment ze strany trojice rozhodčích nepřinesl.

Hlavní sudí Jílek nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci ve vápně, asistenti zvládli všechny ofsajdové situace. A Příbram zaslouženě vyhrála 3:2, čímž se o něco přiblížila záchraně: na sestupové pozice má teď náskok čtyř bodů.

4 body náskoku má Příbram po víkendu na obě sestupové příčky v prvoligové tabulce.

Pokud něco opravdu vzbudilo pozornost, byl to gól hostujícího Valenty na 2:3. Do konce chybělo dvacet minut, když si všiml vyběhnutého brankáře Hrušky, rychle rozehrál přímý kop a poslal míč ze čtyřiceti metrů pod břevno.

"Možná to tak ani nechtěl. Přišlo mi, že ten míč trochu vzal vítr," říkal po zápase záložník Tomáš Krbeček, jeden z příbramských střelců. Po jeho gólu na 1:1 skórovali ve druhém poločase ještě Mišůn a Řezníček a i přes Valentovu parádu už se Slovácko nezvedlo.

PŘÍBRAMSKÁ RADOST. Středočeský klub se ujal ve 34. minutě vedení zásluhou...

Příbramská radost

"Velice důležité tři body, s výsledkem jsme spokojení," hodnotil domácí trenér Petr Čuhel. Toho může kromě bodů těšit také forma útočníka Řezníčka, který se na jaře trefil už počtvrté.

"Řezňa i přes drobné zdravotní problémy odvádí dobrou práci. Pro nás je to moc cenný hráč," chválil Čuhel.

"Ale jsem rád za to, že góly dali také další hráči. Zatím to na jaře táhl vlastně jen on."

Kouč Slovácka Svatopluk Habanec naopak odjížděl z Příbrami naštvaný. "Hráli jsme si takový fotbáleček, který vůbec neměl efekt. Podprůměrný výkon, rychle pryč od tohohle zápasu," zlobil se.