Obránce Kučera skolil Teplice

26 2000
O l o m o u c - Sigma Olomouc nastoupila k utkání s Teplicemi s jasným cílem napravit nepodařený domácí zápas se Spartou. Od začátku přišpendlila teplické fotbalisty na jejich půlce a za celé utkání je nepustila, kromě náhodné akce, která skončila gólem, do vážnější šance. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat: Nejprve v šestnácté minutě Kučera ze skrumáže propálil vše co mu stálo v cestě, poté z rychlého brejku Zdráhal do prázdné brány zvýšil na dva jedna. Ve druhém poločase pojistil vítězství domácích opět obránce Radim Kučera. Zápas jsme sledovali v on-line reportáži - ZDE

Slib trenéra Teplic Petra Rady, že jeho svěřenci do Olomouce nepřijeli jen bránit, ztratil po prvních minutách utkání zcela na věrohodnosti. Hostující obránci nevěděli kam skočit dříve a jen souhrou náhod neinkasovaly Teplice více gólů. Jejich útočné trio se téměř nedostalo k míči a záloha téměř jakoby neexistovala.

Poměr rohových kopů 12:2 pro Olomouc hovoří za vše. Potvrzuje to i poločasový povzdech střelce jediného gólu Teplic Miroslava Rady: "Vlétli na nás od začátku, my jenom bránili a bylo pouze otázkou času, kdy dostaneme gól. Musíme se snažit držet míč více vpředu. Můj gól padl po nacvičené standardce, zezadu jsem si naběhl na roh Pavla Verbíře a hlavou zakončil."

Druhý poločas se ale obrazem hry podobal prvnímu jako vejce vejci, hráči Teplic se pohybovali po trávníku v rolích pouhých statistů a konec zápasu se proměnil v exhibici před hlasitě povzbuzujícími diváky. Hosté podali opravdu tristní výkon, a to že jsou na druhém místě tabulky nehovoří moc dobře o úrovni ligy.

Šťastný střelec dvou gólů Radim Kučera byl velmi spokojen: "Je to poprvé, kdy se mi podařilo vstřelit v lize dva góly v jednom zápase, jsem rád, že se mi to povedlo a cenné tři body zůstaly doma." Smutný kouč hostí Petr Rada hodnotil: "Zklamala mě útočná fáze, neudrželi jsme balón vpředu a dostávali se pod tlak, dva první góly domácích nás prakticky odepsaly."

Trenér Olomouce Leoš Kalvoda zůstal po vítězném zápase v klidu: "Neproměnili jsme spoustu šancí, ale s výsledkem jsem spokojen."

OLOMOUC - TEPLICE 3:1 (2:1) 25.11. 20:00 - podrobnosti
Góly: 16. R. Kučera, 17. L. Zdráhal, 69. R. Kučera
Góly: 22. M. Rada
Sestavy: P. Kamesch - R. Kučera, M. Kovář, T. Ujfaluši - D. Kobylík (77. R. Špiláček), P. Zbožínek, J. Mucha, A. Urbánek - S. Vlček (87. D. Kotrys), P. Hapal, L. Zdráhal (90. D. Kaspřík)
Sestavy: L. Macháček - T. Kukol, M. Rada, P. Pokorný, V. Leitner - P. Voříšek, P. Fousek, P. Holomek, P. Verbíř (79. P. Piatka) - R. Semeník (52. Z. Rampáček), M. Kolomazník
Náhradníci: T. Bureš, D. Rozehnal, J. Barbořík
Náhradníci: R. Havel, M. Smola, V. Turtenwald, M. Doležal, L. Ohněník
Žluté karty: R. Kučera, S. Vlček