Nedisciplinovaní hosté dohrávali v devíti

10 2003
Olomouc - Fotbalisté Ostravy měli na hřišti jen devět hráčů, přesto se v Olomouci v závěrečných vteřinách hnali na zteč. Nakonec ale domácí těsné vítězství 1:0 udrželi. Hrdinou dohrávky 19.kola byl střídající záložník Aleš Urbánek, který šel na hřiště sedm minut před koncem, a jen co stačil doběhnout do pokutového území soupeře, po odraženém míči skóroval. Hosté dohrávali bez vyloučených Matušoviče a brankáře Laštůvky. Ten dostal dvě žluté karty za protesty. Dále čtěte: Utkání jsme sledovali on-line

Olomoučtí vyhráli podruhé v řadě a opustili sestupovou příčku, na kterou je v neděli poslali Bohemians.

Ostrava nezopakovala výkon z minulého kola, kdy v parádním představení porazila Spartu 3:2, a propásla tak možnost dostat se na třetí příčku.

Jen chvíli v úvodu utkání připomínala Ostrava tým, který před týdnem přehrál Spartu. I bez Lukeše, který byl přeřazen do ostravské rezervy, se snažila o rychlý přechod do útoku. Všechno však skončilo sedmou minutou a akcí, po níž nebyla kvůli ofsajdu uznána branka Svěrkošovi.

Od té chvíle se dostali do hry Hanáci a brzy si díky větší pohyblivosti a přesnější kombinaci vytvořili mírný tlak i první šance. V jedenácté minutě se opřel do míče dvanáct metrů od branky Černý, jenže jeho rána zatřásla'břevnem.

Domácí šance vyburcovala a nebezpečné akce před Laštůvkou přibývaly, avšak bez brankového efektu. Olomoucký tlak sílil a málem dospěl k vedoucí brance: Reiter z dvaceti metrů ale napálil míč znovu jen do břevna. Od něho se sice odrazil do země. Byl za brankovou čárou nebo ne? Sudí gól neviděli.

O dramatické momenty se v druhém poločasu staral například i mladý Svěrkoš, který se pokoušel nahrát penaltový zákrok, který se však nekonal. Po hodině domácí svou snahu vystupňovali, ale hosté se na kolena dostali sami vlastní nedisciplinovaností.

V 64. minutě se pokusil Matušovič po vzoru Svěrkoše nafilmovat pád v šestnáctce, ale sudí Jára byl neoblomný, ukázal mu druhou žlutou kartu.

Paradoxně až v deseti si začali hosté připravovat první šance. Sigma totiž pod dojmem početní převaha vrhla všechny síly do útočení a zapomínala bránit. A tak se v 68. minutě ocitl po Svěrkošově akci ve stoprocentní šanci Lička, jenže sám proti Vaniakovi střelecky zklamal.

Ještě blíže mohli mít hosté k vedení v 73. minutě, kdy Svěrkoš poslal do šance Pospěcha, toho však v osamoceném postupu na Vaniaka zastavil zvednutý praporek asistenta Hanovského.

Dramatická podívaná pokračovala až do závěru a oba týmy byly blízko k rozhodnutí. Hosté se po Látalově akci v 74. minutě dostali do další stoprocentní příležitosti, ale jak Bystroň, tak Čížek proti Vaniakovi opět neuspěli a brzy toho mohli litovat.

Reiterův gól sice rozhodčí pro ofsajd ještě neuznali, jenže sedm minut před koncem přišel na rozoraný olomoucký trávník střídající Urbánek a rozhodl. Sotva stačil doběhnout do šestnáctky, přistál před ním po čistém souboji Tumy s Laštůvkou míč, Urbánek se opřel do voleje a ten prošel až do sítě.

Hosté se za každou cenu snažili vyrovnat a v nastaveném čase se vydal do šestnáctky soupeře i brankář Laštůvka, ale po nesportovním gestu směrem k pomeznímu rozhodčímu Hanovskému uviděl druhou žlutou kartu a namířil za Matušovičem.

OLOMOUC - OSTRAVA 1:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 84. A. Urbánek
Góly:
Sestavy: M. Vaniak - P. Zbožínek, R. Hubník (76. R. Špiláček), R. Kučera, R. Caha - T. Randa, R. Kováč, P. Siegl, J. Černý (83. A. Urbánek) - S. Vlček (70. V. Tuma), L. Reiter
Sestavy: J. Laštůvka - Z. Pospěch, R. Bolf, P. Besta, P. Drozd - R. Látal, D. Bystroň (90. M. Raška), M. Matušovič, M. Lička (71. J. Dvorník), M. Čížek - V. Svěrkoš (90. A. Varadi)
Náhradníci: T. Kjučukov, M. Hudec, P. Putík
Náhradníci: J. Hoffmann, A. Besta
Žluté karty: 40. R. Hubník
Žluté karty: 46. M. Matušovič, 78. P. Besta, 84. J. Laštůvka