Jak se Italové
staly mistry
Fotbalové mistrovství světa, skupina E: USA - Česko 0:3 (0:2)

České mužstvo vítězí, Američané na kolenou

12.06.2006 19:52 - Premiérové utkání na mistrovství světa se českému týmu vydařilo. Porazil v něm Američany 3:0 jednou trefou Kollera a dvěma Rosického. Češi byli jasně lepší, v poli takticky nechali kombinovat soupeře a přitom mu zasazovali údery. Stínem zápasu zůstalo svalové zranění Kollera, který hřiště opustil na nosítkách těsně před přestávkou.
vícefotochatdiskuse

Koller myslel, že na
mistrovství skončil

Zranění není vážné. Je šance, že si ještě zahraje

Lepší už to být nemohlo, říká Rosický
Nejlepší muž zápasu s USA nabádá, aby tým zůstal po jasné výhře na zemi

Trenérský spor o lídra: Rosický, nebo Nedvěd?

Jako v sauně, fotbalisty trápilo horko

13.06.2006 10:46 - G e l s e n k i r c h e n - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tomáš Ujfaluši žertoval, ale přesně tím vystihl situaci, jaká na stadionu v Gelsenkirchenu panovala. "Když dal Rosa gól, tak jsem ho hned chytil za ruku, aby nemohl nikam běžet. Bylo hrozné horko, tak bylo zapotřebí šetřit síly," usmíval se český obránce.

Petr Čech

Čech: Na střelu Reyny jsem si nesáhl

12.06.2006 20:50 - G e l s e n k i r c h e n - Rychlý gól většinou uklidní každé mužstvo. Tím spíš, když padne ve velmi důležitém zápase. Právě to se povedlo českým fotbalovým reprezentantům v jejich premiérovém vystoupení na mistrovství světa v Německu. V pondělním utkání s USA se obávaný útočník Jan Koller prosadil už v 5. minutě, když skóroval hlavou po centru Zdeňka Grygery.

Tomáš Rosický

Rosický se rozjel výtečně, chválí Luhový

12.06.2006 21:22 - P r a h a - Góly v prvním a chytrá hra ve druhém poločase - především to chválí při hodnocení vítězství Česka nad týmem USA bývalý reprezentant Milan Luhový. "A pak taky ta nádherná partie Tomáše Rosického," říká internacionál Luhový. Ten na mistrovství světa 1990 proti Američanům nastoupil za tehdejší Československo a gólem se podílel na výhře 5:1.

Jan Koller

Smůla Kollera: Nejdřív gól, pak bolest

12.06.2006 21:22 - G e l s e n k i r c h e n - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Deset tisíc českých fanoušků na stadionu v Gelsenkirchenu dvakrát vyvolávalo jméno Jana Kollera. Když dal už v 5. minutě gól, bouřlivé ovace si užíval. Podruhé, když ho odnášeli ze hřiště zraněného na nosítkách, je nevnímal. V bolestech ležel na zádech a obličej skryl v dlaních.

čeští fanoušci

Pivo a Vysoký jalovec. Přijeli Češi

12.06.2006 15:22 - G e l s e n k i r c h e n - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tramvaj číslo 302 se rozhoupala a poskakující postavy v červených dresech spustili tradiční pokřik: "Hop, hop, kdo neskáče, není Čech." Už na cestě z centra Gelsenkirchenu k Veltins Aréně bylo poznat, že se blíží velká chvíle českého fotbalu.