Neměli bychom zaváhat, stalo se, hněval se boleslavský trenér Jarolím

Trenér mladoboleslavských fotbalistů Karel Jarolím, archivní foto | foto: Petr Lemberk, MAFRA

12 2016
Vložené středeční kolo fotbalové ligy přineslo pro Mladou Boleslav hned několik špatných zpráv. Prohrála na hřišti Bohemians 0:2, definitivně ztratila naději na druhé místo, ba co víc - protože Liberec zvládl drama se Zlínem, klesla na čtvrtou pozici. „V sobotu prostě musíme vyhrát,“ řekl kouč Karel Jarolím. Boleslav hostí v posledním kole právě Liberec.

Matematika je jasná. Aby Boleslav skončila třetí, a hrála tak 3. předkolo Evropské ligy, musí bezpodmínečně Liberec porazit. Jiná možnost není, Severočechům tak stačí i bod. „Liberec je ve výhodě,“ uznal trenér Jarolím.

Domácím Bohemians už o nic ve středu večer nešlo, přesto zvláště vstup do zápasu se Boleslavi nepovedl...
Máte pravdu. První poločas byl z naší strany směrem dopředu mizerný. Nakopávali jsme balóny dopředu, nic jsme z toho nevytěžili.

Co se s Boleslaví stalo?
Bohemka hrála aktivně, to ale nám nebrání v tom, aby jsme se drali dopředu. Když už jsme měli náznak slibných situací do protiútoku, nevyřešili jsme je dobře.

V druhém poločase jste byli aktivnější. Celkem jste nasbírali dvanáct rohů, i na počet střel jste byli lepší.
Ano, dostali jsme se do hry, měli jsme tam nebezpečné situace. Jenže Zlámal Bohemku podržel a druhá branka rozhodla.

Prohráli jste tedy zaslouženě?
Určitě, nemohli jsme pomýšlet ani na bod.

Kromě druhého sestupujícího zbývá v lize vyřešit už jedinou tajenku, a to kdo skončí třetí. Doma si to v přímém souboji rozdáte s Libercem. Zvládne se mužstvo oklepat?
Liberec je ve výhodě, stačí jim bod. Musíme prostě vyhrát. Už poněkolikáté říkám, že hrajeme finále a že bychom neměli zaváhat, přesto se stalo. Uvidíme, co v sobotu.

Vykartovali se vám dva hráči, Čmovš a Jánoš. Je to pro vás velká komplikace?
Bezpochyby, ale musíme uspět.

Nemrzí vás, že třeba Jánoš si v Ďolíčku nechal dát žlutou kartu až v poslední minutě?
Mrzí, jeho vyloučení bylo úplně zbytečné.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39