Boleslav - Slavia 2:1, lídr tabulky vedení neudržel a podruhé prohrál

30 2014
Fotbalisté Slavie podruhé v sezoně prohráli. V 6. ligovém kole nestačili na Mladou Boleslav, která zvítězila 2:1. Lídr tabulky přitom vedl po gólu Milana Škody, ale domácí výsledek zásluhou Jasmina Ščuka a Jakuba Navrátila otočili.

Slavia posílená minulou výhrou nad Plzní vstoupila do utkání dobře. Hrála aktivně a v 7. minutě využila velké chyby domácího obránce Rosy. Ten obral o míč protihráče a chtěl přihrávat brankářovi Hruškovi, jenže do malé domů nedal razanci, míč sebral Škoda a elegantním obloučkem přehodil vybíhajícího Hrušku.

Ráz utkání se však změnil ve 25. minutě, kdy Škoda musel ze zdravotních důvodů střídat a nahradil ho Balaj. Bez něj se Slavia začala dostávat pod tlak.

Mladá Boleslav hrozila hlavně ze standardních situací, ale Wágnerovu hlavičku po rohu odvrátil na brankové čáře stojící Gecov a Ščuk o chvíli později mířil hlavou vedle.

Bosenský záložník si to však vynahradil ve 39. minutě. Ďuriš propasíroval míč přes Černého na Ščuka, který měl ve vápně trochu prostoru a propálil Hrubeše.

Slavia musela do poločasu ještě jednou nuceně střídat, jelikož Nitrianskému v souboji přišlápl koleno Skalák a pravý bek nemohl kvůli postranním kolenním vazům pokračovat.

Faul byl však odpískán na mladoboleslavského hráče, následoval přímý kop, po kterém vznikl ve vápně Slavie závar, a Navrátil zblízka doklepl míč do sítě. Byl to pro něj první gól v české lize po téměř čtyřech letech.

Hosté mohli srovnat hned po pauze, ale Latka byl v ofsajdu a sudí tak gól nemohl uznat.

Smůla Slavie pokračovala i nadále. Půlhodiny před koncem totiž trenér Beránek potřetí vystřídal, o pět minut později si však poranil kotník i stoper Bílek. Sice se vrátil se sebezapřením do hry, ale jeho pohyb byl hodně omezen a jen tak stínoval v útoku. Slavia tak v podstatě dohrávala v oslabení.

Mladá Boleslav měla několik šancí definitivně rozhodnout, ale Skalák mířil mimo a Navrátil nestihl využít chybu brankáře Hrubeše, kterému vypadl míč.

Slavia však ze závěrečné snahy o tlak nic nevytěžila a už poosmé za sebou darovala Mladé Boleslavi body.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 24 17 5 2 37:14 56
3. AC Sparta Praha 24 12 7 5 37:21 43
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30