Liberec - Jihlava 2:2, Severočeši zažehnali hrozbu pádu ke dnu tabulky

Liberecký Marek Jarolím (vpravo) a jihlavský Adam Jánoš bojují o balón. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

22 2014
Dlouho to vypadalo, že liberečtí fotbalisté klesnou až na předposlední - tedy sestupovou - příčku prvoligové tabulky. Nakonec však v 15. kole dokázali stáhnout dvougólové manko a s Jihlavou remizovat 2:2.

Liberec si připsal devátou remízu v sezoně.

Pod hrozbou pokut začal aktivně a v úvodních deseti minutách diktoval tempo. Jenže k žádné velké šanci to nevedlo a místo toho z první pořádné akce udeřili hosté.

Výrazně jim pomohla velká chyba domácího gólmana Koláře, který v jedenácté minutě překvapivě propustil slabou přízemní střelu do středu branky zpoza vápna v podání Kučery. Syn nového jihlavského trenéra se trefil potřetí v této ligové sezoně.

Libercem inkasovaná branka otřásla a zbytek první půle odehrál v křeči. Až v závěru úvodního dějství si díky sérii standardek vytvořil mírný tlak, ale hostující brankář Hanuš nemusel zasahovat.

Liberecký trenér Slovák po přestávce posílil útok o Luckassena, jeho svěřenci ovšem začali až příliš otevírat hru a rychle na to doplatili. Dva brejky ještě Jihlava nevyřešila dobře a s Fulnekovou střelou si poradil Kolář, po následném rohu se už však v 56. minutě prosadil hlavou Mešanovič. Bosenský útočník skóroval ve čtvrtém kole za sebou.

Domácím nezbývalo než hrát vabank, v koncovce měli i smůlu. Ďubkovi ve vyložené šanci odskočil míč, vzápětí Delarge pálil nad. Definitivně rozhodnout mohl hostující Harba, ale samostatný únik mu zlikvidoval Kolář.

V 76. minutě už Liberec snížil, když se po Delargeově přihrávce posedmé v ligové sezoně trefil Šural. Domácí ožili a sevřeli soupeře před jeho vápno.

Šural ani v předposlední minutě Delarge ještě srovnat nedokázali, ale v první minutě nastavení už zužitkoval velký liberecký tlak střelou zblízka na zadní tyč střídající Hadaščok.

„Druhý poločas byl z naší strany takový emotivní, hráči zapomněli na křeč a začali hrát takový fotbal, který se má hrát. Nakonec jsme uhráli aspoň bod, i když jsme samozřejmě chtěli vyhrát,“ poznamenal liberecký trenér Samuel Slovák.

„Utkání jsme zvládli, jsme rádi za bod, který je pro nás důležitý. Na druhou stranu jsme i zklamaní, neboť jsme dneska měli na víc,“ dodal jihlavský sportovní manažer Josef Jinoch.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39