Liberec - Jablonec 3:0, domácí si polepšili v boji o třetí místo

21 2014
Liberečtí fotbalisté si v předehrávce 21. kola připsali vítězství 3:0 v severočeském derby nad Jabloncem a v tabulce se bodově dotáhli na třetí Teplice. Výhru zařídili Rybalka, Luckassen a gólovou tečku udělal z penalty Jarolím.

Výsledek zápasu vyrovnal nejvyšší prohru Jablonce v derby, 0:3 s Libercem předtím prohrál v letech 2001, 2002 a 2008.

Liberec začal aktivně a už ve druhé minutě poprvé zahrozil. Luckassen vysunul Pavelku, který byl sice v ostrém úhlu, i tak ovšem donutil Valeše k zákroku.

Po jedenácti minutách už domácí vedli. Frýdkův aut propadl až na malé vápno, kam si naběhl Rybalka a hlavou nedal Valešovi šanci. Ukrajinský záložník šestým gólem v ročníku potvrdil pozici nejlepšího střelce domácích.

Jablonec ve třetím venkovním utkání po sobě inkasoval v první čtvrthodině a musel dotahovat ztrátu. V dalším průběhu úvodního dějství byl aktivnější, ale do opravdu gólových šancí se dostával ztěžka, protože liberecká defenziva pracovala dobře.

Ve 21. minutě Fantiš hlavičkoval v těžké pozici nad, poté pálil s přispěním teče těsně vedle Kopic. Liberec musel ještě do poločasu střídat, zraněného Pavelku nahradil Budnik.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Jablonec se snažil o vyrovnání, posílit útok přišel střídající Třešňák, ale Liberec dobře bránil v bloku a soupeře k ohrožení Hroššovy branky nepouštěl. Kopicova rána zpoza vápna šla vedle.

Po deseti minutách Liberec v ofenzivě přidal a záhy se dočkal druhé trefy. Jarolím, který si v minulosti šestkrát zahrál v severočeském derby za Jablonec, nacentroval v 58. minutě před branku a hlavičkující Luckassen s pomocí tyče zvýšil. Nizozemský útočník dal svůj druhý gól v libereckém dresu.

Jablonec se po druhém inkasovaném gólu vrhl do útoku, ale s výsledkem už nic udělat nedokázal. Naopak v 82. minutě zahrál Kysela rukou a Jarolím z penalty uzavřel skóre.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39