Jihlava - Boleslav 0:1, zápas rozhodla penalta, proměnil ji Ščuk

Mladoboleslavský fotbalista Jasmin Ščuk si zpracovává míč v souboji proti Jihlavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

27 2014
Mladoboleslavští fotbalisté vstup do nového ročníku Synot ligy výsledkově zvládli. V Jihlavě vyhráli 1:0. Zápas rozhodla penalta, kterou v prvním poločase proměnil Jasmin Ščuk.

Mladá Boleslav od začátku častěji držela míč, ale k přímému ohrožení jihlavské branky se příliš nedostávala. V šesté minutě Ďurišův pokus v dobré pozici zblokoval obránce Šourek.

Mnohem hůře si ve 25. minutě vedl jeho spoluhráč Marek, který v šestnáctce srazil pronikajícího Vukadinoviče a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil bosenský záložník Ščuk.

„Zápas jsme prohráli v prvním poločase, který jsme nezvládli. Chybělo nám tam úplně všechno. Boleslav nás přehrávala, kontrolovala hru, držela balon. Hráli jsme ve vlažném tempu a takhle se fotbal hrát nedá. V první půli jsem byl na hráče rozzlobený,“ prohlásil jihlavský trenér Rada.

Domácí po přestávce přidali na aktivitě, jenže kromě rohových kopů brankáře Hrušku nezaměstnávali. Středočeši si hlídali náskok a do větších ofenzivních akcí se dlouho nepouštěli.

Mladoboleslavští ožili až v úplném závěru. Nejprve ránu střídajícího Šultese vyrazil gólman Hanuš. Nad jeho branku poté zamířil Skalákův přímý kop a slušnou šanci zahodil i další náhradník Milla.

Jihlava se na závěrečný tlak nevzmohla a ani na čtvrtý pokus v prvním ligovém kole nezvítězila. Tým trenéra Rady doma v lize prohrál poprvé od březnového utkání s Libercem. Naopak Boleslav vyhrála i třetí soutěžní duel v nové sezoně.

„Pro nás dobrý vstup, tři body z Jihlavy na úvod jsou cenné. Ale kdybychom měli o den víc na regeneraci, tak by to určitě bylo lepší. Výhra je důležitá před pohárovým zápasem s Lyonem, ale i pro start ligové soutěže,“ hodnotil boleslavský kouč Jarolím.