Jihlava - Jablonec 1:1, Rabušic vyrovnáním odmítl pád na poslední místo

Momentka z prvoligového duelu mezi Jihlavou (modrá) a Jabloncem | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

17 2016
Jihlavští fotbalisté remizovali v 7. ligovém kole s Jabloncem 1:1 a vyhnuli se díky tomu pádu na poslední místo v tabulce. Na branku Martina Kouřila odpověděl čtvrt hodiny před koncem vyrovnávacím gólem domácí útočník Michael Rabušic.

Rabušicův vyrovnávací gól znamená, že Jihlava neklesla na poslední místo v tabulce. Tým z Vysočiny má sice stejně bodů jako Příbram, ale lepší skóre.

Zápas byl premiérou pro nového jihlavského trenéra Michala Bílka: „V situaci, ve které se nacházíme, jsme potřebovali tři body, které nemáme a jsme trošku zklamaní. Na začátku utkání jsme nastřelili tyč, měli další šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak nás Jablonec zaskočil ze standardní situace a po inkasovaném gólu jsme už zbytek poločasu dohrávali v útlumu. Po přestávce si ale kluci hrábli na dno sil a alespoň vyrovnali.“

Jihlava vstoupila do zápasu dobře. Už v desáté minutě mohl položit základy k první ligové výhře v letošním ročníku kapitán Vaculík, jenže jeho pokus o obstřel gólmana z malého vápna skončil na tyči.

Když neuspěl Rabušic, Zoubele nebo Vaculík, uštědřil domácím fotbalistům favorizovaný Jablonec lekci z efektivity z protiútoku. Trávník z rohu našel centrem přesně hlavu Kouřila, který otevřel skóre.

Jihlava se nadále trápila v koncovce a po sólu neuspěl ani Ikaunieks.

Druhý poločas už příliš fotbalového vzruchu nenabídl. Jihlava narážela se svými ofenzivním snažením na dobře zformovanou defenzívu, zatímco Jablonec čekal na rychlé brejky.

Až v 75. minutě se ujal centr Vaculíka, na který si naskočil Rabušic a hlavou vyrovnal.

V poslední minutě mohl o prvním vítězství pro Jihlavu rozhodnout Zoubele, ale těsně minut branku.

Jihlava tak dokázala po třech zápasech bodovat, naopak Jablonec si prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů.

„Bod z venku se počítá. Ale domácí byli zranitelní a daly se odsud odvézt tři body. Myslím, že s jedním bodem nebude nakonec spokojený ani jeden ze soupeřů,“ řekl jablonecký kouč Zdenko Frťala.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 7 4 3 0 13:5 15
5. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
6. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
7. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10
8. Bohemians Praha 1905 8 3 1 4 8:12 10