Sampdoria se Schickem oloupila na San Siru AC Milán. Juventus vyhrál

Luis Muriel ze Sampdorie Janov kontroluje míč před soupeřem z AC Milán Cristianem Zapatou. | foto: AP

5 2017
Před týdnem porazili na domácím hřišti AS Řím, tentokrát potvrdili fotbalisté Sampdorie Janov výbornou formu proti AC Milán. Na jeho hřišti vyhráli v nedělním utkání 23. kola italské ligy se střídajícím Patrikem Schickem 1:0. Stejným rozdílem porazil v očekávaném večerním duelu Juventus Inter a udělal další krok k mistrovské trofeji.

Juventus má perfektně našlápnuto k šestému titulu v řadě - na čele italské ligy si hlídá šestibodový náskok a k tomu má jeden zápas k dobru.

Třetí vítězství v řadě mu ve šlágru proti Interu Milán vystřelil v poslední minutě prvního poločasu Juan Cuadrado. Kolumbijský záložník počkal za hranicí velkého vápna na odražený balon, který nechytatelnou střelou poslal do sítě.

GÓLOVÁ RÁNA. Záložník Juventusu Juan Cuadrado střílí gól v prestižním zápase...
Fotbalisté Juventusu se radují ze vstřeleného gólu proti Interu Milán.

Přestože Patrik Schick minulou neděli po svém nástupu z lavičky gólem zavelel k parádnímu obratu utkání s AS Řím, místo v základní jedenáctce Sampdorie Janov si nevybojoval.

Na San Siru sledoval převážnou část zápasu proti domácímu AC Milán znovu pouze z lavičky a když se začal necelých pětadvacet minut před koncem chystat do hry, přišel rozhodující moment zápasu.

Mladý český útočník sledoval ještě od postranní čáry chybu stopera Zapaty, který ztratil na polovině hřiště balon a poslal hosty do protiútoku. Zkušený Quagliarella s ním doběhl do šestnáctky, kde ho fauloval obránce Paletta.

Debakl

Boloňa s Krejčím dostala sedm gólů

KANONÁDA. Fotbalisté Neapole nasázeli do sítě Boloni sedm gólů, na snímku...

K exekuci pokutového kopu se v 69. minutě postavil Luis Muriel a přesnou střelou rozhodl. Schick se na hřiště dostal ihned poté, když vystřídal právě čtyřiatřicetiletého Quagliarellu, jenž penaltu vybojoval.

Sampdoria Janov se po skalpu dalšího silného soupeře posunula do první poloviny tabulky. Z desátého místa ji mohl sesadit vítěz souboje mezi Chievem a Udinese, jenže odpolední zápas italské ligy skončil bez gólů. Za hosty odehrál bez jedné minuty celý duel záložník Jakub Jankto.

S góly naopak nešetřilo římské Lazio, které na hřišti Pescary nasázelo šest branek a k tomu dvakrát inkasovalo. Na vysoké výhře 6:2 měl největší podíl čtyřgólový Marco Parolo.

Nedělní výsledky 23. kola: AC Milán - Sampdoria Janov 0:1 (69. Muriel z pen.), Bergamo - Cagliari 2:0 (5. a 17. Gómez), Chievo - Udine 0:0, Empoli - FC Turín 1:1 (45.+2 Pucciarelli - 11. Belotti), FC Janov - Sassuolo 0:1 (26. Pellegrini), Pescara - Lazio Řím 2:6 (29. Benali, 41. Brugman - 10., 14., 49. a 77. Parolo, 57. Keita, 69. Immobile), Palermo - Crotone 1:0 (27. Nestorovski), Juventus Turín - Inter Milán 1:0 (45. Cuadrado).