Hrdina byl v transu, nevěděl kam běží

Sparta - Slavia: sparťanská radost - Fotbalisté Sparty se radují z gólu v síti Slavie. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

12 2003
Praha - Marek Kincl běžel v bílém nátělníku kolem hřiště, v pravé ruce mačkal rudý dres a nad hlavou s ním mával. Jeho divoký sprint skončil po šedesáti metrech u střídačky, kde na něj náskákali spoluhráči. "Byl jsem v takovém transu, že bych snad doběhl až na tribunu. Vůbec jsem nevnímal," vyznal se. Sparťanský útočník byl na hřišti sotva tři minuty, když dal první gól fotbalové derby. "Ten gól zápas rozhodl," řekl Kincl.Dále čtěte: Utkání minutu po minutě x Probuzení Sparty odstartoval Kincl x Beránek: Došek prostě není Henry x Blažek bavil lidi, Václavík sklesle stál x Prohlédněte si FOTOGALERII

Jeho spoluhráč Jun přidal ještě druhý, sparťané v 23. kole ligy vyhráli nad Slavií 2:0 a v tabulce zvýšili náskok před svým rivalem na sedm bodů.

Kincl střídal v 66. minutě záložníka Zelenku. Než se zvedl z lavičky, jiný náhradník Klein mu špitl: "Dáš gól a vyhrajeme."

Kincl jeho proroctví po třech minutách vyplnil. Sionko doběhl takřka ztracený míč a od zadní čáry ho vysokým obloukem poslal přes vybíhajícího slávistického gólmana. Trvalo dlouho, než se míč snesl k číhajícímu Kinclovi, který se před brankou tísnil s obráncem Müllerem.

"Brankář byl někde mimo, ani nevím kde. Snažil jsem se před obránce dostat a pak už jsem jen míč tlačil do branky," popisoval třicetiletý útočník.

Nejdřív vyhrál přetahavanou s Müllerem a potom do míče jemně trknul. "Soustředil jsem se, abych tam byl dřív než obránce. Myslím si, že jsem tu nepřehlednou situaci odhadl líp než on."

Byl to Kinclův padesátý gól v lize. "Konečně," ulevil si třicetiletý útočník. "Čekal jsem na něj dlouho. Už jsem si myslel, že ho už snad ani letos nedám."

Naposled se trefil v listopadu, kdy hlavičkou rozhodl o sparťanském vítězství 2:1 v Liberci. Jiný gól v letošním soutěžním ligovém ročníku nedal. "Ale oba byly docela důležité, co," zubil se.

V derby byl i u druhé sparťanské branky. Šest minut před koncem vyhrál hlavičkový souboj, míč přistál u Juna, který krkolomnou střelou přes hlavu překonal Václavíka podruhé.

"Snad jsme si u fanoušků vyžehlili ten průšvih z poháru," poznamenal sparťanský hrdina po derby. Ve středu v osmifinále Poháru ČMFS Sparta vybouchla s Českými Budějovicemi 0:4. "Chtěl bych se jim omluvit. Snad to vezmou, když jsme zvládli Slavii."

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4