Hradec - Slovácko 2:3, hosté otočili skóre a přiblížili se záchraně

OBA NAJEDNOU. Lukáš Kubáň ze Slovácka (vpravo) se snaží zblokovat centr hradeckého Tomáše Malinského. | foto: Martin Veselý, MAFRA

5 2013
Ještě deset minut před koncem fotbalisté Hradce Králové vedli, ale nakonec proti Slovácku skončili bez bodu. Hosté totiž v závěrečné desetiminutovce otočili skóre a vyhráli 3:2. Výrazně se tak přiblížili záchraně.

Utkání Hradec Králové versus Slovácko ve videoreportáži

Přitom to dlouho vypadalo, že Hradec Králové si připíše tři body, přestože postrádal klíčového hráče Šislera, na jehož místo se poprvé na jaře postavil Pávek.

Právě novic v sestavě si po čtvrthodině hry naskočil na Kuličův centr a hlavou poslal domácí do vedení.

Slovácko pak bylo nebezpečnější. Poprvé je však zastavil gólman Lindr, jenž chytil střelu zblízka záložníku Hlúpikovi. Ve 33. minutě už ovšem nestačil na Valentovu tečovanou ránu z přímého kopu.

Ale Hradec přes nedobrou hru zvládl poločas vítězně. Přišla totiž velká chvíle útočníka Kuliče. Bývalý reprezentant využil Mezlíkovy chyby, převzal míč a z osmnácti metrů se trefil prudce po zemi. Byla to jeho první branka v mateřském klubu, za jehož první tým si poprvé zahrál až letos na jaře.

Ve druhé půli se zdálo, že Hradec dojde ke třem bodům, které by tolik potřeboval v boji o záchranu. Jenže po hodině hry přišly špatné chvíle bosenského záložníka Harby. Během tří minut dostal dvě žluté karty, tu druhou za filmování, a byl vyloučen.

To odstartovalo tlak Slovácka, který v posledních deseti minutách přinesla dvě branky. Nejprve se trefil střídající Volešák, který do sítě napálil odražený míč. A poté rozhodl Valenta svým druhým gólem v utkání.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5