Gólman Maier vyřazení Rapidu neodvrátil

7 2000
P r a h a - Fotbalisté Rapidu Vídeň dnes podlehli na domácím hřišti vedoucímu týmu chorvatské ligy NK Osijek 0:2 a po úvodní prohře 1:2 vypadli z Poháru UEFA v druhém kole. Brankář české reprezentace Ladislav Maier ani svým standardně kvalitním výkonem porážce nezabránil. Rapid, za nějž nenastoupil zraněný René Wagner, definitivně zlomila zahozená penalta. Za stavu 0:1 ji v 78. minutě neproměnil Jugoslávec Dejan Savičevič.

Postup oslavují dva německé celky - Hertha Berlín po remíze v Polsku s Amicou Wronki a Mnichov 1860, který po domácí výhře 3:1 vyřadil švédský Halmstad. Za přemožitele Drnovic, v jejichž dresu na závěrečných dvanáct minut nastoupil Roman Týce, se dvakrát trefil loňský král ligových střelců Martin Max.

Výsledky odvet 2. kola Poháru UEFA
Amica Wronki (Pol.) - Hertha Berlín 1:1 (0:0)
Branky: 54. Krol - 66. Veit. Diváci: 3300. První zápas 1:3, postupuje Hertha.

Mnichov 1860 - Halmstad BK (Švéd.) 3:1 (2:1)
Branky: 6. a 84. Max, 44. Agostino - 25. R. Andersson. Diváci: 10.000. První zápas 2:3, postupuje Mnichov.

Rapid Vídeň - NK Osijek (Chorv.) 0:2 (0:1)
Branky: 14. Bjelica, 90. Jukič. Diváci: 12.000. První zápas 1:2, postupuje Osijek.

Herfölge BK (Dán.) - AEK Atény 2:1 (1:1)
Branky: 1. Jakobsen, 46. Hermansen z pen. - 34. Petkov. Diváci: 1684. První zápas 0:5, postupuje AEK.

Dejan Savičević z Rapidu Vídeň (vpravo) bojuje o míč s Nenadem Bjelicou z NK Osijek.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4