Zlín obavy z pádu nezahnal. Měli jsme to ukopat, mrzí remíza s Duklou

Zlínský obránce David Hubáček (vpravo) v utkání s Duklou | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

25 2016
Výsledky konkurentů v boji o záchranu jim nahrály. Svůj part však fotbalisté Fastavu Zlín zvládli napůl. Vítězství nad Duklou, které by jim zřejmě zajistilo záchranu, jim uteklo v 90. minutě.

„Nic pro nás nekončí, hrajeme dál nadoraz,“ uvědomuje si trenér Zlína Bohumil Páník po druhé remíze 2:2 v řadě.

Čtyři kola před koncem je nováček dvanáctý, za sebou má kvarteto Jihlava, Příbram, Olomouc, Ostrava, přičemž na předposlední sestupové místo drží náskok šesti bodů.

„Hrajeme o každý bod, abychom se posunuli výše. Ale záchrana je priorita,“ říká záložník Tomáš Janíček, který poslal Zlín v zápase podruhé do vedení.

Stejně jako po Korešově parádní ráně zpoza vápna ale o něho domácí přišli už po šesti minutách. V obou případech neuhlídala obrana Néstora.

„Měli jsme to ukopat,“ štvalo Janíčka. Španělský krajánek měl pokaždé spoustu času přesně zacílit, podruhé se dokonce otočil kolem své osy. „Nevystoupili jsme proti němu.“

Zlín dokázal podruhé za sebou dvakrát skórovat, jenže čekání na plnohodnotný bodový zisk protáhl už na jedenáct utkání. „Potřebujeme vítězství, abychom se trochu odpíchli,“ přeje si Janíček.

Další šanci dostane Zlín tuto sobotu v Uherském Hradišti v derby se Slováckem. Doma se ještě střetne s Příbramí a Bohemians.